muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018, Saat 16:29 2 Yorum

» 15 Ülkenin Katıldığı Robot Yarışmasında Bilecik Bütün Ödülleri Topladı

15 Ülkenin Katıldığı Robot Yarışmasında Bilecik Bütün Ödülleri Topladı

Bu haberi sosyal medyada paylaş

12. Uluslar arası robot yarışması Azerbaycan, Arnavutluk, Cezayir, Bosna-Hersek, Gürcistan, Romanya, Kazakistan, Lübnan, Meksika, Ukrayna, Rusya Federasyonu, Pakistan, İran ve Tunus ülkelerinin lise ve üniversitelerin yarışmacılarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla düzenlenen 12. Uluslararası MEB Robot Yarışması, Bakan İsmet Yılmaz’ın katılımı ile bu sene Sivas ilinde gerçekleştirildi.

Ülkemizin en prestijli robot yarışmasında toplam ve 446 kurumdan, 4087 öğrenci ve öğretmenin, 3007 robot ile katılması dolayısıyla, bu sene katılımcı rekoru kırıldı.

 

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, tüm kategoriler içinde 723 robot ile en zorlu ve en yüksek sayıda robotun katıldığı “MİNİ SUMO” kategorisinde Türkiye “BİRİNCİSİ” ve “İKİNCİSİ” olarak büyük bir başarı gösterdi. “BARBAROS” isimli robot birinci, “TURGUT REİS” isimli robot ise ikincilik derecesini elde etti. Aynı yarışmada daha önceki senelerde de üç defa birinci olan okulumuz, kalitesini yine ortaya koydu.

Ayrıca bu sene ilk defa katılım sağladığı “CARETTA-CARETTA-YUMURTA TOPLAYAN” robot kategorisinde 120 robot arasından Türkiye “ÜÇÜNCÜSÜ” olarak büyük bir başarıya daha imza attı. Bu kategoriler dışında “MİNİ DRONE” kategorisinde ilk 50, SUMO robot kategorisinde ilk 16 robot arasına girdi.

 

Okul Müdürü Yücel Gürsoy, “Üretime ve ARGE’ye dayalı eğitim” anlayışımız ile robotlarımızın yazılımlarının, elektronik kartlarının ve mekanik aksamlarının okulumuz bünyesinde üretilmesinin ayrıca bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Gürsoy, Robot Kulübü Danışman Öğretmenleri Harun Yıldırım, Volkan Can, Ali Ocakcı, Hakan Selen, İsmet Öz, Eyüp Demirel’in ve Robot Kulübü Öğrencilerinin sınırlı bütçe ile meslek liseleri, üniversite ve özel kolejleri geride bırakarak büyük bir başarı sağladıklarını belirtti.2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Misafir

Tebrikler. her alanda çok başarılı ve aktif bir okul.

İnanmak Başarmaktır

Tebrik ederim. Daha nice güzel başarılara imza atacaklarına inancım tamdır. Tekrar tebrikler Yücel hocama, ekibine, gayret ve azimle çalışan gençlerimize.