muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 16 Mart 2019, Saat 17:05 5 Yorum

» 2. ABDÜLHAMİD HAN CAMİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2. ABDÜLHAMİD HAN CAMİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Bilecik Belediyesi tarafından 2023 Vizyon projeler arasında yer alan 2. Abdülhamid Han Camisi için çalışmalar başladı.

Ertuğrulgazi, Gazipaşa ve İsmetpaşa Mahallelerinin kesiştiği bir noktada gerçekleştirilecek olan ve içerisinde barındırdığı özelliklerle mahalle sakinlerimizin birçok yönden ihtiyacını giderecek cami için çalışmalar başladı.

 

Belediye Başkanı Nihat Can, yapılacak cami için vatandaşları bilgilendirme adına yaptığı açıklamada; Dedemiz 2. Abdulhamid Han adına yakışır bir eseri Bilecik’te gerçekleştirmenin bahtiyarlığını yaşadıklarını belirtti.

 

Gerçekleştirilecek eser ile sadece cami inşa etmediklerini ve bununla birlikte otopark, muhtarlık konağı, taziye evi, dernek binaları, Kuran kursları inşa ettiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Nihat Can, şunları söyledi:

 

‘’Vizyon projelerimiz kapsamında hazırladığımız çalışma ile Ertuğrulgazi, Gazipaşa ve İsmetpaşa Mahallelerimizin birçok ihtiyacını bir eser çatısı altında karşılıyoruz. Camimiz 1000 kişilik kapasiteye sahip olup ayrıca 100 araçlık otoparka sahip olacak. İçerisinde 10 adet dernek binası ve 8 adet dükkanın bulunacağı eserde;Kız ve Erkek Kuran Kursu, Muhtarlık Binası ve Taziye Evi yer alacak. 450 metrekarelik markete sahip olacak eser; İlimizin plakasını temsilen 11 kubbe ve iki minareye sahip olacak. Peyzaj ve düzenlemelerle nadide bir eser olacak proje sadece bir cami çalışması değil, birçok yönüyle hizmet verecek bir eser olacak.’’ ifadelerini kullandı.3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
kommmm

bıkmadılar camiden ulan diyoruz ülkede bilim eksik hala cami cami camiler boş ulan boş

Vatandaşın biri

Reis sana şimdi cami düşmanı kafir dinsiz diyende olucaktır bu yorumun için eminim 🤗 Ama sen %100 HAKLISIN.

Mustafa

Merhum milli şairimiz MEHMET AKİF ERSOY İstiklal marşımızın 8. kıtasında BU EZANLARKİ ŞEHADETLERİ DİNİN TEMELİ EBEDİ YURDUMUN ÜSTÜNDE BENİM İNLEMELİ diyor

Mustafa

Cami yerine kilise yapsalar çokmu hoşunuza gider

tc vatandasi

ezan sesinden rahatsiz olanlar yunannistana gitsin