muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 19 Ekim 2018, Saat 16:14 1 Yorum

» ALMANYA’DAN GELEN ÖĞRENCİLER BİLECİK’TE

ALMANYA’DAN GELEN ÖĞRENCİLER BİLECİK’TE

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Bilecik’in tanıtım ve turizm faaliyetlerine büyük katkılar sağlayan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, özellikle hafta sonları ağırladığı binlerce ziyaretçi ile Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş’un Şehri Bilecik’in sesini ülkemiz ve dünyaya duyurmaya devam ediyor.

Diriliş,Kuruluş ve Kurtuluşun Beşiği, Ertuğrul Sancağı, Şeyh Edebali Diyarı Bilecik’e birçok belediye tarafından günü birlik turlar devam ediyor. İstanbul, Ankara, Konya, Bursa, Sakarya ve Eskişehir illeri ve ilçelerinden oluşan heyetler, şeklinde ağırlanan misafirlerin yanı sıra yurt dışından da turistler Bilecik’i ziyaret etmeye devam ediyor.

 

‘’AMACIMIZ OSMANLI MEDENİYETİNİ VE KÜLTÜRÜNÜ ÖNCE KENDİMİZ ÖĞRENMEK DAHA SONRA YURT DIŞINDAKİ ÇOCUK VE GENÇLERİMİZE AKTARMAKTIR’’

Gerçekleştirilen gezi programı hakkında bilgi veren Ankara Çubuk ilçesi Vaizi ve Gezi Heyeti Sorumlusu Mustafa Özalp, amaçlarının Osmanlı Devletinin medeniyetini ve kültürünü yurt dışındaki çocuk ve gençlere aktarmak olduğunu belirterek, ‘’Öncelikle Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik’te olduğumuz için çok mutluyuz. Birkaç senedir bu tür anlamlı gezileri yapıyoruz. Çocuklarımızın tarihlerini öğrenme dinlerini öğrenme kültürlerini öğrenme ve dolayısıyla Almanya’ da çocuklara Osmanlı dendiği zaman negatif bir anlayış var siz barbarsınız siz şöyle kötüsünüz devamlı bir kötüleme var. Diyanet İşleri Başkanlığımız da bu tür geziler düzenleyerek, bizlerin aslında ne kadar kadim bir medeniyete sahip olduğumuz ve ne kadar hoşgörü sahibi olduğumuzu önce kendimiz öğrenmek daha sonra bu tür yanlış düşüncede olanlara anlatmaktır. Gezimiz kapsamında birçok kadim şehrimizi gezdik. Bugün de Bilecik’teydik. İlçeleri ile birlikte Osmanlı Devletinin kurulduğu bu toprakları geziyoruz. Bu anlamda burada çok güzel ağırlandık. İkramlar ile karşılandık. Bundan dolayı hem böyle güzel eserleri şehre kazandırdığı hem de bizlere bu anlamda katkılar sundukları için Belediye Başkanımıza ve buradaki arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Şeyh Edebali Türbesi’nde dua eden konukları, ağırlayan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Alan Sorumlusu Engin Beyce ve Bilecik Belediyesi Görevlisi Arkeolog Ertuğrul Gündüz konuklarını ağırlayarak şehrimizin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi verdi.

 

Ziyaretleri kapsamında; Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Gösteri Salonu’nda, Bilecik Fethi belgeselini izleyen gruplar, bol bol hatıra fotoğrafı çektirme imkanı buluyor. Tarih Şeridinde Kayı parası bastıran öğrenciler, alandan birçok kare fotoğraf karesi ile ayrıldılar.1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Düşünen adam

Meslek liselilerden sakınınız 😂😂