Anne ve Babalarıyla Birlikte Fidan Diktiler

Bilecik’te ilkokul öğrencileri ormanlık alana anne ve babalarıyla birlikte fidan dikti.

Atatürk İlkokulu öğrencileri Bilecik’in merkeze bağlı Bekdemir köyünün yakınlarındaki ormanlık alanda, Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri tarafından fidan dikimi eğitimi verildi.

 

 

Öğrenciler, anne babalarıyla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi. Atatürk İlkokulu 1-D Sınıfı öğretmeni Hülya Elik, çocukların küçük yaşta doğa bilincini arttırmak adına etkinlik düzenlediklerini belirtti.

Hülya Elik, Anne babaların da programa katılmasının önemli olduğu söyleyerek, “Ağaç sevgisi, ağacı koruma, yeşilin önemini çocuklarıma daha da çok işlemek istiyoruz. 50 yıl sonra hatırlayabilecekleri çok güzel bir anıları olacak.” ifadelerini kullandı.

 

Anne ve babalarıyla geleceğe eser bıraktığını belirten 1-G sınıf öğretmeni Gülay Öcal Polat; Çok güzel bir etkinlik oldu minik yavrularımız yeşilin doğanın önemini daha da kavradı anne babalarıyla hem eğlendiler hem de geleceğe eser bıraktılar.” dedi.

 

Aileler Okul yönetimine teşekkür ederek, çocuklarının böyle bir ortamda bulunmasından dolayı mutluluklarını dile getirdiler.

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.