Bakan Dönmez Memleketi Bilecik’te

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez, memleketi Bilecik’e geldi

Bakan Dönmez, Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer’i ziyaret etti, ardından ilçe merkezindeki bir pazar alanında düzenlenen iftar programına katıldı.

 

Doğup büyüdüğü Gölpazarı’nda hemşehrileriyle iftar sofrasını paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Dönmez, “Ertuğrul Gazi’nin ata yurdu, Osman Gazi’nin baba ocağı, kuruluş ve kurtuluşumuzun beşiği Bilecik, medeniyet tarihimizin en derin izlerini taşıyor. Bu şehrin bağrından çıkan gaziler, erenler, alperenler bu toprakları bilgelikleriyle, cesaretleriyle, kudretleriyle mayaladılar. Bu toprakları ezel ebed Türk-İslam yurdu kılmak için kılıçlarını merhamete, adalete, iyiliğe, hoşgörüye kaldırdılar.” ifadelerini kullandı.“Enerjimizi vatandaşın refahı için harcıyoruz”

Bakan Dönmez, AK Parti olarak enerjilerini vatandaşın refah içinde yaşaması için harcadıklarını söyleyen Dönmez, “Biliyorsunuz son 3 aydır yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimimiz yüzde 60 bandının üzerinde seyrediyor. Geçtiğimiz yıl bu oran yüzde 50 civarındaydı. İnşallah bunu daha da yukarılara çekeceğiz. Son günlerde kamuoyunda sık sık yer alan bir diğer mesele de Doğu Akdeniz. Büyük ve güçlü Türkiye hedeflerimiz için Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesiyle adımlarımızı atmaya devam ediyoruz. Doğu Akdeniz’de ülkemizin, milletimizin ve KKTC’nin haklarını koruduk, korumaya da devam edeceğiz.” dedi.

 

“Daha İleriye Taşıyacağına Eminim”

Başkan Suer ile sürekli irtibat halinde olduklarını dile getiren Bakan Dönmez; “Ankara’ya gelerek sürekli yapacağı projeler için bizimle görüşüyor, ben Başkan Beyin projelerinin sıkı takipçisiyim. Azmini kutluyorum. İlçemizi daha ileriye taşıyacağına eminim’ demesi, halk tarafından alkışlandı.” diye konuştu.

 

İftar programına Bilecik Valisi Bilal Şentürk, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Gölpazarı Kaymakamı İbrahim Güneş, Gölpazarı Belediye Başkanı Hayrı Suer, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık ve vatandaşlar katıldı.

5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mehmet

helal olsun…

Yüksel ürem izmir

Gölpazarı bakanbey fatih dönmez beyi çok iyi degerlendirmeli.akp gölpazarı yerel ýöneticileri gece gündüz calışın .bakan bey bir fırsat.

ahmet

Gururlandim

Basın

Bilecik Medyasında hiç yer bulamayan bir haber olmuş. Allah kabul etsin.Gölpazarı 1-0 galip.

nusret bayır

hiçde refah içinde yaşadıgımız yok çocuklarımız işsiz bir emekli maaşı ile 5 kişi geçinmeye çalışıyoruz.maaşımı aldıgımda bir çuval un alamıyoruz.küçük tüp bile dolduramıyoruz.cumhuriyet tarihinde böyle bir açlık fakirlik görmedik

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.