Bilecik CHP’de Sular Durulmuyor “gündeme bomba gibi düşen açıklama”

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasındaki ittifak kararının yankıları devam ediyor.

 

Belediye Başkan Adaylığı geri çekilen İbrahim Torun gündeme bomba gibi düşen açıklamasında “CHP’den gelerek bana Belediye Başkanlık Adayı olmamı istediler fakat ittifak sonrası benim görüşüm alınmadan adaylığımı geri çektiler” dedi.

 

Osmaneli Belediye Başkan Adayı Faik Üstün ve ardından CHP Pazaryeri Belediye Başkan Adayı İbrahim Torun’un adaylığının geri çekilmesi ile başayan süreç, Pazaryeri İlçe teşkilatının görevden alınması ve CHP İl Genel Meclisi Üyesi 2. Sıra Adayı olan Janrat Karaahmet’in basın açıklamasıyla devam etmişti.

 

CHP’de parti üyelerinin katılımıyla yapılan yoklamada 359 oy alarak CHP İl Genel Meclisi Üyesi 2. Sıra Adayı olan Janrat Karaahmet, genel merkezlerin karşı olmasına rağmen İYİ Parti ile yapılan ittifak anlaşmasına son anda ısrarla sokulan il genel meclisi ittifakı ile sırasının iyi partiye verildiğini basından duyduğunu belirterek bir basın açıklaması düzenlemiş, bu basın açıklamasında tepkisini dile getiren Karaahmet, ”Tarih bunların hepsini yazacaktır. Eğer ki bundan sonra bir daha sıralamayla oynanmazsa şu an da bulunduğum 3. sıra adaylığından beklenen gibi istifa etmeyip, partimin neferi olarak çalışacağım.” diye konuşmuştu.

 

Belediye Başkan Adaylığı geri çekilen İbrahim Torun konuya ilişkin olarak, sosyal medya hesabından tepkisi dile getiren mesajlar yayınladı.

 

Görüşme fırsatı bulduğumuz Torun, kendisinin aday olması için ricada bulunduğunu, fakat kendisine herhangi bir bilgilendirme yapılmadan masa başında parti yöneticileri tarafından alınan kararla adaylığının geri çekildiğini öğrendiğini belirterek, geçtiğimiz günlerde görevden alınan İlçe Başkanı Rıdvan Uğurlu ile önümüzdeki günlerde bir açıklama yapmayı düşündüklerini kaydetti.

 

“Bizde Söz Ağızdan Çıkar Bunların Nerelerinden Çıkıyor Anlayabilmiş Değiliz”

Sorsanız siyaset yapıyorlar diyen Belediye Başkan Adaylığı geri çekilen İbrahim Torun “Bizler bu fragmanı daha öncede seyretmiştik yarın “sarhoştuk aydık biz bu işten caydık demeyecekleri ne malûm” masa başında particilik oynayıp ilin,ilçelerin memleketin kaderiyle oynayanlar vefasızlıkladı, nankörlükleriyle destan yazanlar milletin yüzüne nasıl bakacaklar. Doğru ya bu güruh utanma dağıtıldıktan.40 gün sonra doğmuşlar. Bizde söz ağızdan çıkar bunların nerelerinden çıkıyor anlayabilmiş değiliz. Can siperane görev yapan pazaryeri ilçe teşkilatını görevden alarak büyük bir vefa örneği sergilediler ve pazaryeri ‘nde CHP ilçe teşkilatını kapattılar. Sonuçta kimseyi bulup açamıyorlar sorsanız siyaset yapıyorlar. Sayın adayımıza başarılar diliyoruz. Kendisi secimi kaybetmeyi düşünmüyor olabilir ama öncelikle bu kişileri ekarte edip seçime girebilirse elbette kazanabilir.(birilerinin ifadesiyle iki cihan bir araya gelirse)” sözlerini ekledi.


İLGİLİ HABERLER İÇİN RESME TIKLANIYINIZ..

 

 

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
öner uz

siyaset yöneticilerine verilecek tek cevap ŞUDUR . MEVCUT İLÇE VE İLİN PARTİ yönetimine güvenmeyen partinin siyaset düzenleyicilerine biz görevden çekiliyoruz buyurun siz EMİR İLE parti yi yönetin denilip basın yoluyla bu adaletsiz durumu TÜM HALKA ANLATMAKTIR . BİR PARTİ kendine güvenmiyor ve ortak arama girişimini gizlice yapıyor ise orada bulunmak HATADIR . HÜR İRADEYE KİLİT TAKMAKTIR .

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.