muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019, Saat 15:47 4 Yorum

» Bilecik Tügva’dan Ezana Yapılan Saygısızlığa Tepki

Bilecik Tügva’dan Ezana Yapılan Saygısızlığa Tepki

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Bilecik’te Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bilecik Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Taksim’de geçekleşen olaylara, İsrail gerginliğine ve Yeni Zelanda’da meydana gelen silahlı saldırıya tepki göstermek için basın açıklaması düzenledi.

Bilecik Şeyh Edebali Türbesi Orhangazi Camii’de cuma namazı sonrası yapılan basın açıklamasına Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, TÜGVA Bilecik İl Temsilcisi İbrahim Aydoğar, Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Selöz, Bilecik Erzurumlular Derneği Başkanı Ebu Talip Dursun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, İHH Bilecik İnsani Yardım Derneği Başkanı Şemsettin Yıldırım, Bilecik Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından organize edilen 81 ilde cuma namazının ardından basın açıklaması yapıldı.

 

TÜGVA Bilecik İl Temsilcisi İbrahim Aydoğar; “Ezan, inananlara kula kulluk etmeye yeltenmeyi aklının ucundan dahi geçirmeden evvel devreye girerek haklı oldukları takdirde onlara tüm dünyayı karşılarına alacak gücü bahşeden çağrıdır” dedi.

Aydoğar; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü’nde ezana yapılan saygısızlık, bu duygu ve düşüncelerimiz göz önünde bulundurulduğunda açık bir şekilde görüleceği üzere, asla ve kat’â kabul edilebilir değildir. Bu toprakların mayası olan ezânımıza yapılan saygısızlığın anlaşılır bir tarafı yoktur. Aynı şekilde; en ufak zerresinde bir acı olduğunda tâ içten hissettiğimiz Mescid-i Aksa’mızda bir vakit ezanın okunmadığını, nefesimizin kesilmesiyle öğrenmiş olduk. Ardından, bebek katili Netanyahu’nun Cumhurbaşkanımız’a “Diktatör” ifadesi ile aşağılık bir şekilde yüklenmesi, öfkemizi körükledi. Eli kanlı İsrail Terör Devleti’nin bu pervasız tutumunun diplomatik ve sosyal açılardan karşılığı elbet olacaktır. Bu adımların kararlılıkla atılması hususunda devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu vurgulamak isteriz.” ifadelerini kullandı.

 

Müslümanlara yönelik saldırıları kınayan il temsilcisi Aydoğar,  Yeni Zelanda’da camilerdeki Müslümanlara yönelik saldırılarla ilgili olarak, “Bu sabah aldığımız bir haberle daha sarsıldık. Yeni Zelanda’daki Al Noor ve Linwood camilerine Cuma namazı esnasında silahlı saldırı düzenlendiğini ve bu saldırıda çok sayıda şehidimiz ve yaralımız olduğunu öğrendik.” diye konuştu.

 2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mehmet

AKP ordu belediye başkanı ve millet vekili hakkında her hangi bir kınama açıklaması yapmayı düşünüyormunsunuz yoksa belediye başkanının vermiş olduğu fetva ezan okunurken siyasi propaganda yapmayı dinen meşrulaştırıyor mu.Tabki cennet anahtarını dağıtan bir partinin ezan okunurken siyasi propaganda yapması kadar sevap bir şey olamaz sizce.

misafir

bu ülkede ezan, hiç bir zaman ıslıklanmamıştır ve ıslıklanamaz. bunu siyasete alet etmekte bir o kadar düşündürücüdür.

Mustafa

15 temmuz gecesi ezan okuyor diye müezzini utanmadan sıkılmadan kadınlı erkekli tartaklamadılarmı BU EZANLARKİ ŞEHADETLERİ DİNİN TEMELİ EBEDİ YURDUMUN ÜSTÜNDE BENİM İNLEMELİ Diyor Milli şairimiz Merhum M.AKİF ERSOY

misafir

yalan