muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 12 Mart 2019, Saat 17:42 8 Yorum

» Bilecikli Kadınlardan Yürüyüş

Bilecikli Kadınlardan Yürüyüş

Bu haberi sosyal medyada paylaş

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünü anmak ve Taksim’de ezan ıslıklama olayına tepki göstermek amacıyla Bilecikli kadınlar yürüyüş düzenledi.

Vali Bilal Şentürk’ün eşi Münevver Şentürk, Milletvekili Selim Yağcı’nın eşi Fatma Yağcı ve Belediye Başkanı Nihat Can’ın eşi Nesrin Can ve çok sayıda kadının katıldığı kalabalık grup, Bilecik Belediye bahçesinden başlayarak, Slogan ve Türk bayrağı eşliğinde Cumhuriyet meydanına yürüdü.

 

Cumhuriyet meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunduktan sonra Nesrin Can tarafından basın açıklaması yapıldı.

“Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın”

İstiklal Marşımızın kudretli meclisimiz tarafından kabul edilişinin 96’ncı yıl dönümünü büyük bir coşkuyla hatırladığını söyleyen Nesrin Can; “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle duygularıyla anıyoruz. Bugün bizler kahramanlık destanımızın dizelere dökülüşü olan İstiklal Marşımızın kabul edilişini büyük bir coşkuyla hatırlamak ve milli şairimizi yad etmek için bir araya geldik. Ne yazık ki böylesine önemli bir günde, son günlerde yaşadığımız üzücü ve bizi kıran olayları da sizlerin huzurunda kamuoyuna duyurmak istedik. Bu yapılanlara karşı duyarsız kalmamalıyız. Bizler dirilişin şehri Bilecik’ten şunu haykırıyoruz. Bayrağımıza uzanan eli kırarız, ezanımıza yapılan her türlü saygısızlığı en ağır şekilde kınar ve karşısında dururuz. Son olarak şunu da ifade ediyorum ki milli ve dini değerlerin hiçbir şekilde siyasi görüş ve arzulara malzeme yapılmasına da asla izin vermeyeceğiz. Bu yöndeki duygu ve düşüncelerimizi de kamuoyuna ve aziz milletimizin bilgisine sunuyorum. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

 

Açıklamanın ardından çocuklar ve kadınlar tarafından İstiklal Marşımızın 10 kıtası okundu.5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
M. Atk.

KADINLARIN SOKAKTA NE ISI VAR. OTURSUNLAR EVLERINDE. (!)

Banugül

Kadınların neyi yapıp yapmayacağına siz karar veremezsiniz.Erkeklerin olduğu kadar kadınlarında hakları var bu ülkede.Unutmayın ki kadınlar köle değil

ayşegül

sonundaki parantez işaretindeki ünlemi görmediniz herhalde ironi yapıyor

Misafir

Sanane lan

misafir

ee ıslıklamadıkları ortaya çıkarsa ne diyecekler yoksa sadece seçim üzeri olduğu için reklam mı

Melike

Taksimde saat 21.00 de başlayan yürüyüşte hangi ezan ıslıklanmış,yatsı ezanı bile çoktan okunmuş bitmiş oluyor.Bilecik’li hanımlar böyle mantıksız şeyler için yürüyüş yapmaz Bilecik’li değildir bunlar.Dışarıdan gelen provokatörler belliki.

Hande

Islık ezana değil yürüyüşe engel olunmasına karşıdır.istedıgınız gibi yönlendiriyorsunuz cahil halkı ..din istismarı yapıyorsunuz.

misafir

neyse ağlayan ablaya söyleyin ağlamasın artık yalan haber olduğu ortaya çıkmış