BİR TEK DİLEĞİM VAR

Sessiz kalamadım, tepkisiz duramadım. Malumunuz Türkiye 2017 Nisan ayında başkanlık sistemini demokrasinin tek otoritesi olan millete oylatmış ve seçmenlerin kâhir ekseriyetin teveccühü ileTürk Tipi Başkanlık Sistemini kabül edilmiştir.

Referandumun akabinde alınan erken seçim kararıyla da Türkiye demokrasi tarihinde zihinleri bulandıran, tahminleri alt üst eden Lider Tayyip Erdoğan adaylığını açıklamış ve nitekim Milli İtifakın da tek adayı olduğu kesinlik kazanmıştır.

 

Tüm bunlar olurken amacı iktidara değil sadece muhalefete aday olmak olan ya da Sayın Muharrem İnce’nin  yenmiş de, yenmiş dediği genel başkanın bulunduğu parti, aday arayışı içine girmiş ve zor da olsa kendi partisinin genel başkanına genel başkanlık hususunda bayrak açan Yalova Milletvekili aynı Muharrem İnce’yi  aday olarak göstermiştir.

 

Mevzu bahis etmek istediğim mesele aslında A partisinin adayı şu, B partisinin adayı bu meselesi değil. Asıl mevzu Manisa Milletvekili Özgür Özel’in Erdoğan’ı çıldırtacak aday açıklayacağız garabet cümlesi…

 

Bu açıklama meselenin başkanlığı nasıl kazanırız düşüncesinden ziyade 2002’den beri Türkiye’yi daima ileriye götürmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan, dünya beşten büyüktür diyerek güçlünün değil haklının yanında olan Erdoğan’ı nasıl göndeririz olduğunu ortaya koymaktadır.
Tek dert yıllardır girdikleri seçimlerde Erdoğan karşısında kaybeden partinin öğrenilmiş çaresizliğinden kurtulma çabaları olunca kendilerini Erdoğan gitsin de yerine kim gelirse gelsin anlayışına itmiş, artık girdikleri bütün seçimlerde seçim anlayışları projelerle ülkeye nasıl hizmet ederiz değil de Erdoğan’ı nasıl bitiririz olmuştur.

 

Gelelim paylaştığım fotoğrafa…
İşte bu fotoğraf yukarıda bahsettiğim anlayış kırıntılarına sahip insanların düşmüş olduğu acziyet ve içinde bulundukları buhran ve çaresizliğin karesi…

Erdoğan gitsin, Erdoğan gitsin naraları ile proje geliştirmeyip şahsi kinlerinin esiri olan bir siyasi anlayışın bu ülkede asla kabül görmediğini anlayan bir zavallı, gazinoda piyanist şantörden şarkı isteğinde bulunurcasına Meryem Ana’daki dilek duvarına “Tayyip gitsin. Amin” dileğinde bulunma acziyeti göstermiştir.

 

Ancak bilinmelidir ki milletin repertuarında böyle bir şarkı yoktur. Ve BU ŞARKI BURADA BİTMEZ!

 

Millet, amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu, her duaya amin denmeyeceğini ve köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağacağını bilir.

Ahmet Basatemur
Eğitim-Bir-Sen Bilecik Başkanvekili

12 Yorumlar

  • baskanımm reis gitmesinden baska altın dolar cıkışını ney baglıyorsunuzz ne olcakk deseniz daha iyi olcakk

  • bir insan körürüne aşık olmaz sevebilir fakat savunmak ona mı kalmış bir çıkarı yoksa eğer

  • Sen bir kuklasın. Böyle bölücü bir yazı yazman zaten saçma. Bir eğitimciye böyle taraflı yandaş yazı yazmak yakışmadı. Zaten sen oranın adamı değilsin ya.

    • Çok güzel bir yazı olmuş. Bu tür yazılara daha fazla ihtiyaç var ki vatandaş bilgilensin. Ayıp değil mi hristiyanların dilek duvarına Türkiye Cumhurbaşkanı için böyle bir yazı yazmak.

  • Tayyip gitsin diye yazıp hristiyanların duvarına yazacağına adam gibi oyunu kullan. Basatemur herkimse eline yüreğine sağlık çok güzel yazı olmuş

    • AHMET BASATEMÜR BEY GEREKLİ YERLERE VE MERCİLERE CEZABINI ATA SÖZLERİYLE VERMİŞTİR YÜREĞİNİZE AĞZINIZA SAĞLIK AHMET BASATEMUR HOCAM BİZ VE PARTİMİZ BU TÜR İNSANLAR SAYESİNDE DAHA DA GÜÇLENİYORUZ ALLAHA ŞÜKÜR ONLAR KONUŞUR AK PARTİ YAPAR SAYGILARIMLA…TEK GERÇEK….RTE….

  • BOŞ VERİN AHMET BASATEMUR HOCAM BU RECEP TAYİP ERDOĞAN DÜŞMANLARINI NE DESELER BOŞ GÖKLERDEN GELEN BİR KARAR VARDIR..AKIL OLMAYINCA NEYLESİN FİKİR ÇALSIN ÇALSIN ABDURRAHMAN OYNASIN BEKİR..

Yorum Yap

Copyright © 2016 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.