Efsane Tren Bugün Başlıyor!

Efsane tren olarak nitelendirilen Ankara Ekspresi ilk seferini bugün gerçekleştirecek. Büyük ilgi gören trenin ilk seferi için tüm biletler tükendi.

 

İş insanlarının, sanatçıların ve demir yolu sevdalılarının “efsane tren” olarak nitelendirdikleri Ankara Ekspresi’nin yarın yapacağı ilk sefer için bütün biletler satıldı.

 

YOLCU KAPASİTESİ 311 KİŞİ
TCDD Taşımacılık AŞ’den alınan bilgiye göre, özellikle iş insanlarının, sanatçıların ve demir yolu sevdalıların rağbet ettikleri “efsane tren” Ankara Ekspresi, ilk seferini yarın yapacak. Yoğun talebin olduğu Ankara-Halkalı-Ankara hattında hizmet verecek tren, biri engelliler için olmak üzere 4 pulman, 4 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşuyor. Toplam yolcu kapasitesi 311 kişi olan Ankara Ekspresi’nde 4 pulman vagonda 231 kişi, 4 yataklı vagonda da 80 yolcu seyahat edebiliyor.Tren ilk seferini 311 kişiyle tam dolu olarak gerçekleştirecek.

 

HER GÜN SAAT 22.00’DE HAREKET EDECEK
Ekspres, Ankara ve Halkalı’dan her gün saat 22.00’de hareket edecek. Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Sögütlüçeşme, Bakırköy’de duruşu olan trenin seyahat süresi, Ankara-Halkalı hattında 8 saat 44 dakika, Halkalı-Ankara güzergahında 9 saat olacak.

 

İSTANBUL’DAN HAREKET 6 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK
Ankara’dan yarın, İstanbul’dan 6 Temmuz’da başlamak üzere her gün karşılıklı işleyecek Ankara Ekspresi’nde seyahat eden yolcular trendeki restoranda yiyecek-içecek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

 

Tamamı yataklı ve pulman vagonlardan oluşan Ankara Ekspresi’nin 1 Şubat 2012’de Gebze-Köseköy yüksek hızlı demir yolu hattı inşa çalışmaları nedeniyle seferine ara verilmişti.

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
marmaralı

bostancı bilecik seferleri basladııı cok iyimişş

NİHATCAN KARABACAK

ÇOK GÜZEL HABER HEMEN GARA GİDİP TRENİ İZLİCEMMM 🙂 🙂

Bozüyüklü

Bozüyük- pendik 41tl 👏👏👏 maşallah 🧿

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.