muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 18 Ekim 2018, Saat 15:27 0 Yorum

» EN BÜYÜK YARDIMCILARIMIZ MUHTARLARIMIZ

EN BÜYÜK YARDIMCILARIMIZ MUHTARLARIMIZ

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Belediye Başkanı Nihat Can, 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş olan Muhtarlık Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ‘’Yerel yönetimin temel taşı ve yerelde en büyük yardımcılarımız olan muhtarlarımızın anlamlı gününü tebrik ediyorum’’ dedi.

Muhtarlık Teşkilatının yerel yönetimde ve toplumsal hayattaki işlevi ile önemine değinen Belediye Başkanı Nihat Can, şunları söyledi:

 

”Toplumumuzda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel ayaklarından biri olan Muhtarlık idaresi, yüzyılları aşkın bir süredir görev yapan büyük bir teşkilattır. 2. Mahmut zamanından itibaren devam eden bir teşkilat olan Muhtarlık, günümüz toplumunda da halen önemli ve güzel işlevleri yerine getirmeye devam ediyor. Belediyeler ve halkın arasında önemli bir köprü görevi gören Muhtarlıklarımız aynı zamanda halkın sesi olmaktadır. Yerel yönetimlerin temel yardımcılarında olan muhtarlıklarımız bu önemli işlevlerden olsa gerek, yüzyıllardır halen görev yürütüyor. Bilecik Belediyesi olarak muhtarlarımızın taşıdığı sorumluluk ve önemin bilincinde olarak, hareket ediyoruz. Belediyemizin çalışma ve projelerini her an muhtarlarımızın bilgisine sunduğumuz gibi, muhtarlarımız da bu anlamda vatandaşlarımıza birer iletici konumunda yer alıyor. Yine aynı şekilde Bilecik Belediyesi olarak, muhtarlarımızın talep ve görüşlerini değerlendiriyor ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl başlatmış olduğumuz çalışma ile bizler belirlenen takvim dahilinde ‘’Muhtarlarımızla Buluşuyoruz’’ adında toplantı ve birliktelikler gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmalarımızda muhtarlarımızın talep ve görüşlerini yerinde alıyor ve en kısa zamanda çözümler üretmeye çalışıyoruz.

 

Bu güzel duygu ve düşüncelerle bütün muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı ve mutlu bir önüm diliyorum.