muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2018, Saat 17:23 1 Yorum

» Filistin İçin Ayağa Kalktılar

Filistin İçin Ayağa Kalktılar

Bu haberi sosyal medyada paylaş

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının Gazze için başlattığı yardım kampanyası kapsamında Bilecik’te basın açıklaması yapıldı.

Bilecik İHH İnsani Yardım Derneği ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri cuma namazının ardından dernek binasının önünde bir araya geldi.

 

İHH Bilecik İnsani Yardım Derneği Başkanı Şemsettin Yıldırım, yaptığı basın açıklamasında, 2 milyon nüfusu ile yüz ölçümüne göre dünyanın en yoğun şehirlerinden biri olan Gazze’nin, yıllardır ambargo ve abluka altında nefes almaya ve yaşamaya çalıştığını söyledi.

Mısır ve işgalci İsrail rejiminin sınır kapılarını kapalı tutarak bölgeyi adeta bir açık hava hapishanesine çevirmelerinin Gazze’de hayatı durdurma noktasına getirdiğini belirten Yldırım, “Gazze’de ambargo, abluka ve saldırılara bağlı olarak yaşanan sosyal çöküntü, hayatın her alanında hissedilmektedir. Ekonomik sıkıntılar, altyapı sorunları ve yaşanan kısıtlamalar, özellikle sağlık ve eğitim sektörlerinde çok önemli problemler ortaya çıkarmaktadır. Gazzelilerin içinde bulunduğu ve en acil şekilde çözülmesi gereken sorunlar her geçen gün ağırlaşmaktadır.” dedi.

 

“İki milyon nüfusu ile yüzölçümüne göre dünyanın en yoğun şehirlerinden biri olan Gazze yıllardır ambargo ve abluka altında nefes almaya ve yaşamaya çalışıyor. Mısır ve işgalci İsrail rejimin sınır kapıların kapalı tutarak bölgeyi adeta bir açık hava hapishanesine çevirmeler, Gazze’de hayat durdurma noktasına getirdi. Gazze Şehridi’ne uygulanan karar, hava ve deniz ablukası 12. yılında artarak devam ediyor. Bu abluka Gazze Şeridi’nde yaşyan 2 milyon Filistinliyi hedef almış durumda. Abluka 2006’dan bu yana arkasında 4 bin 631’den fazla şehit ve 20 bin 426 yaralı bıraktı. Bu saldırı ve işgal planları sebebiyle toplam yerleşim birimlerinin yüzde yetmişsine denk gelen 292 bin 502 ev yıkıldı veya zarar gördü. Gazze’de ambargo, abluka ve saldırılara bağlı olarak yaşanan sosyal çöküntü, hayatın her alanında hissedilmektedir. Bugün burada ve tüm Türkiye’de Gzze dostlarıyla Siyonist İsrail’in bu hukuksuz uygulamasına karşı çıkıyoruz. Tüm Filistin ve Gazze sevdalıları olarak tüm bu hakikatleri haykırmaya devam edeceğiz. Her geçen gün Filistin’deki zulmünü artıran İsrail’e karşı bizler de mücadelemizi sürdüreceğiz. Son olarak Türkiye’yi uluslararası mekanizmaları ve herkesi harekete geçmeye ve İsrail’in attığı hukuksuz adımları ve işgal durdurmaya ve tüm Gazzeli kardeşlerimize yardıma çağırıyoruz”.

 

Basın açıklamada Bilecik Yönetim Kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluş (STK) üyeleri cumadan çıkan vatandaşlar katıldı.1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Gurbetci

oyle destek olunmaz hani.dunya lideri.filistine.gidiyordu.ne oldu once ambargo.uygula.ticareti.kes vize.uygula.filistine.vizeleri kaldir maddi.manevi.yardim yap arabistan.katar.birlesik.arab emirlikleri.nerde.hepsi.abd.israil usaklari hac.paralari kursun. olarak.filistinlileri.olduruyor