HEM EĞLENİYORLAR, HEM ÖĞRENİYORLAR

Bilecik Belediyesi tarafından çocukların hizmetine sunulan Pıtırcık Kapalı Oyun Evi, özellikle kış mevsiminde çocukların hem eğlendiği hem de öğrendiği bir mekan olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Çocuklar için birbirinden güzel ve örnek niteliğindeki projeleri gerçekleştiren Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan Pıtırcık Kapalı Oyun Evinde; Hikaye Atölyesi, Yaratıcı Boyama Atölyesi, Su Atölyesi, Oyun Atölyesi, Drama Atölyesi, Yüz Boyama Atölyesi, Sanat Atölyesi, Müzik Atölyesi, Deney Atölyesi, Bilim Atölyesi, Slime Atölyesi, Artık Materyal Atölyesi ve 1-3 Yaş Anne-Çocuk Etkinlikleri şeklindeki atölyelerde etkinlikler düzenleniyor.

 

ÇOCUKLAR PITIRCIK OYUN EVİ İLE OKUL FOBİSİNİ YENİYOR

İçerisindeki materyaller ve eğitim donatıları ile çocuklara birçok yönden katkılar sunan Pıtırcık Çocuk Oyun Evi, çocukların ilkokula başlarken taşıdıkları ‘Okul Fobi’sini yenmelerine yardımcı oluyor.

 

Aynı zamanda ebeveynler için de büyük kolaylıklar sağlayan Pıtırcık Oyun Evi, çocukların okul öncesi dönemi için birçok konuda tecrübe kazanmasını sağlıyor. Çocuklar arasında arkadaşlık bağlarını güçlendiren Pıtırcık Oyun Evi’ne bütün çocuklarımızı bekliyoruz.

 

Çocuk Gelişimi ve Gençlik Hizmetleri Uzmanı İpek Eriş Bilecik Belediyesi Pıtırcık Kapalı Oyun Evindeki faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

 

Çocukların her dönemde sosyalleşmeye ve yeni arkadaşlıklar edinmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Eriş, şunları söyledi:

 

‘’Kapalı Oyun Evimiz özellikle kış mevsimlerinde çocuklarımız için büyük imkanlar sunuyor. Belirli yaş aralıklarında özellikle 0-3 yaş çocuklarımızın gittiği, sağlıklı ve güvenli koşullarda eğitim almak çocuklarımız için son derece önemlidir. Çocuklarımızda küçük yaşlarda birtakım temel beceri ve kabiliyetlerin geliştirilmesi de çocuklarımızın ilerideki hayatlarında çok önemli roller oynamaktadır. Pıtırcık Kapalı Oyun Evi kesinlikle sadece oyun evi değil. Aynı zamanda çocuklarımızın akranlarıyla gelişim basamaklarına göre beceriler kazandığı, sosyal ilişkilerinin güçlendiği, bağımsızlık duygularının geliştiği ve kendilerine özgüven kazandıkları bir eğitim yeri. Çocuklarımız burada ayrıca zihinsel, dil, motor, paylaşma ve iletişim becerilerini geliştiriyor.’’ ifadelerini kullandı.

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.