İl protokolünden doğa yürüyüşü ve kültür gezisi

Vali Bilal Şentürk, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında doğa yürüyüşüne ve kültür gezisine katıldı.

Vali Şentürk, eşi Münevver Şentürk, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Kaymakamlar, Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, daire müdürleri ile eşleri, Pazaryeri ilçesine bağlı Bozcaarmut göletinde doğa yürüyüşü yaptı.

Kar yağışı altında Bozcaarmut göletinde yapılan yürüyüşün ardından Vali Şentürk, ”Güzel bir etkinlik düzenlendi. Gelecek yıllarda daha geniş kapsamlı düzenleyeceğiz. Doğa güzeli yerlerimizden Bozcaarmut göleti ve mesire alanlarımız, yöre insanın bütçesine katkı sağlar. Bunun yanında doğa harikası yerlerimiz, doğallığını bozmadan hüviyet kazanması lazım. Güzel tesisler kurularak, insanlarımız burada doğanın güzelliklerini yaşar. ”Kullan yararlan ama bulduğun gibi bırak” kültürünü yaşatmalıyız.” dedi.

 

Daha sonra Kınık köyünde yapılan kültür gezisiyle, çömlek atölyelerini gezen Vali Şentürk ve beraberindekiler, 2006 yılında baraj kurulmasının ardından büyük bölümü sular altında kalan Günyurdu köyünde yapılması planlanan proje kapsamında çevre düzenlemesi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
BİLECİKLİ

SAYIN VELİMİZ BİR KEZDE İSTİKLAL MAHALLESİ ŞEYH EDEBALİYE GİDEN YOLDA YÜRÜYÜŞE ÇIKSIN BAKALIM GÖRÜNTÜYÜ BEĞENECEKMİ.

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.