muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 18 Ekim 2018, Saat 10:20 1 Yorum

» İNANILMAZ HIZLA GELİŞEN DÜNYAYA HAZIR OLMALISINIZ

İNANILMAZ HIZLA GELİŞEN DÜNYAYA HAZIR OLMALISINIZ

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Vali Tahir Büyükakın, Bozüyük Kumral Abdal Lisesince hazırlanan ”4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri”ne katıldı.

Vali Büyükakın, açılış konuşmasında, bu tür organizasyonlara katıldığında en keyif aldığı zamanların eğitim ile ilgili çalışmalar olduğunu belirterek, eğitim öğretim yılı öncesi öğrencileri geleceğe daha iyi hazırlamak için milli eğitim teşkilatı ve üniversitede görev yapan öğretim görevlileriyle toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Son bin yıl içinde ekonomik dönüşümde yaşananları örneklerle ve matematiksel hesaplarla anlatan Vali Büyükakın, şöyle konuştu:

”Bin yılda insanlar toprağı ekmeyi öğrendiler. İnsanların zenginlik kaynakları toprağı ekerek, topraktan elde edilen mahsullerle oldu. O dönemlerde asıl zenginlik yaratma kaynağı, insanların gelirini elde etme kaynağı toprak olduğu için zengin ve güçlü olurdunuz. Birinci, ikinci ve üçüncü sanayi devrimi son bin yılda gerçekleşti. Bugün dördüncü sanayi devrimi yani endüstri 4 sıfır konuşuluyor. Sizin gelecekteki çalışacağınız, gelecekte hayatınızı yaşayacağınız dünya bizlerin dünyasına göre çok daha zor bir dünya olacak. Dolayısıyla bizlerin sizlere yaratıcı, yenilikçi, hayal gücünüzü güçlendiren ve her birinizi birer marka değer yapacak, her biriniz kendi başınıza marka olacaksınız. Her birinizi ayrı birer markaya dönüştüren bir tasarımla eğitim vermemiz lazım. Hepimizin gayreti bu şekilde. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımızda aynısını yapmaya çalışıyor. Bizler ne yaparsak yapalım, asıl neticeyi alacak sizlersiniz. Onun için gelecek üzerine bolca okuyun, dünya nereye gidiyor?, Bunu anlamak üzere özel gayret sarf edin. Dünya inanılmaz hızla gelişiyor. Sizin o dünyaya hazır olmanız lazım. Sizin o dünya için çalışmanız ve emek vermeniz lazım. Geleceğin dünyasında kim başarılı olacak? Bu teknolojileri üreten milletler daha başarılı olacak. Her alandaki teknolojileri üreten insanlar olacak şekilde yetiştirmemiz sizlerin bunu başarmanız ve ülkemizin de gelecekte daha güçlü yerlere gelmesi gerekir. Bunun yanında bizim kültürümüzle ve değerlerimizle yetişmeniz lazım aynı zamanda. Göreviniz sadece kendi hayatınızı daha iyi sürdürmek daha iyi ekonomik koşullarda yaşamak değil, aynı zamanda ülkenin sahip olduğu değerleri, bu dünyaya öğretebileceğimiz yüksek değerleri de taşımak, bu konuda kafa yormak ve gelecekte bu dünyayı daha güzel bir hale getirmek. Biz elimizden gelen her şeyi sizler için yapıyoruz, sizler de bizim emeklerimiz için hiç olmazsa gelecek nesiller için emek sarf edin. İnşallah hem ülkemiz hem dünyamız böylelikle daha güzel bir hale gelir.”

 

İl Milli Eğitim Müdürü Güsamettin Erdoğan da verdikleri desteğin öğrencilerin hızlı ilerlemesini ve yürüyüşünü hızlandıracağını ifade etti.

 

Konuşmaların ardından Vali Büyükakın, Kaymakam Hasan Yaman, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Aktay, ilçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner ve beraberindekiler, öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı projelerin yer aldığı stantları gezerek, bilgi aldı.1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
VATANDA$

Sayın valim inanılmaz hızla değişen dengelere hazır olmalısınız … Akp giderse vali kalabilmek için açık kapılar birakmalisin