muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 20 Eylül 2018, Saat 13:00 2 Yorum

» İş Yerlerine Bisiklet ile Gittiler

İş Yerlerine Bisiklet ile Gittiler

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Bilecik’te Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında kamu personeli bisikletle ve yürüyerek işlerine gitti.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan ve Bisikletliler Derneği Bilecik Şubesinin de destek verdiği etkinlikte, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelle öğrenciler, bisikletlerle ve yürüyerek iş yeri ve okullarına gitti.

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Budak, “son günlerde küresel ısınma ve çevre kirliliğinin gündem oluşturduğunu belirterek, artan hava kirliliğiyle birlikte çevreyi koruma bilincine sahip olunması gerek.” dedi.

Toplu ulaşım, yaya ve bisikletle ulaşıma özendirmek

Budak, “daha sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya için kent merkezlerinde insanları sürdürülebilir, çevreci, daha sağlıklı ulaşım şekillerine, toplu ulaşım, yaya ve bisikletle ulaşıma özendirmek olduğunu söyledi.

“Burada bisikleti olanlar bisikletle, olmayanlar yürüyerek iş yerlerine gidecek. Biz Bilecik olarak şanslı illerden biriyiz ama sanayinin, sanayileşmenin ve sanayi toplumunun verdiği etkilerle çevremiz hızla kirleniyor. Biz bu çevrede yaşıyoruz. Bir yandan kalkınmamız lazım, sanayileşmemiz lazım. Bu kalkınmayı ve sanayileşmeyi çevreye rağmen değil, çevreyle beraber yapmak zorundayız. İş yerlerine giderken kamu elemanları olarak yürüyelim, bisiklet kullanalım veya toplu ulaşım araçlarıyla gidelim, mümkün olduğu kadar kendi özel otomobillerimizi kullanmayalım.” dedi.

Okula bisiklet ile giden Edebali Ortaokulu öğrencisi Emirhan Özer de sağlıklı yaşamak için servisle değil, bisikletle okula gittiğini kaydetti.

 2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Gokhan

1 gün gittiler tamam….önemli olan hergun gitmek…devlet arabalarını lüzumsuz yere kullanan memurlardan bisiklete binmeyi…tasarrufsa hep birlikte yapmaliyiz

Bisiklet sever

Bilecik en şanslı şehir mi? O bisikletliler TOKİ’den şehir merkezine, hastane yanındaki yoldan Ertuğrulgazi mahallesine veya heykelin oradan Dedeoğlu caddesine çıksınlar da göreyim. Göstermelik etkinlikler bunlar. Palaveriyi bırakın, gerçeklere odaklanın. Bilecik’in bisiklet kullanımı açısından dezavantajlı bir şehir olduğu akademik literatüre bile girmiş durumda. Bilecik’in topografyası bisiklet kullanımına uygun değil. Bilecik’e gelirken mecburiyetten dikkat etmedik ama Bilecik’ten bir gün gidersem, gideceğim şehrin bisiklet kullanımına uygun olup olmadığına muhakkak dikkat edeceğim.