muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 6 Aralık 2018, Saat 09:05 3 Yorum

» LOKANTALARDA KAPSAMLI DENETİM

LOKANTALARDA KAPSAMLI DENETİM

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından kentte faaliyet gösteren bütün lokanta ve fast food yerlerinde denetim yapıldı.

Halkın güvenli ve kaliteli bir hizmet almasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen sıkı denetimlerde Zabıta Müdürlüğü ekipleri birçok başlıkta kontroller gerçekleştirdi.

 

 

İş yerlerinde başta temizlik olmak üzere birçok kalemde incelemeler yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yeri sahiplerine gerekli bilgilendirme ve uyarılarda bulundu.

 

 

Denetimleri kapsamında genel hijyen şartlarını da inceleyen ekipler, iş yerlerinin ruhsat kontrolleri ile ürünlerin muhafaza şartlarını da incelerken aynı zamanda kullanılan ürünlerin son kullanım tarihlerini kontrol etti. Mutfak ve üretim noktalarını da kontrol eden ekipler, halkın sağlığını etkileyen ve tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması yönünde uyarılarda bulunarak, iş yeri sahipleri ve çalışanlarına gerekli eksikliklerin giderilmesi için talimat verdi.

 

 

Birçok iş ve meslek kolu ile üretim yapılan yerlerde belirli aralıklarla denetimler yapan ekipler, denetimlerin devam edeceği bilgisini verdi.

 

 

Özellikle gıdaya yönelik denetimlere büyük hassasiyet gösterdiklerini kaydeden Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlardan da bu konulardaki olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde 153 numaralı telefonları aramaları uyarısında bulundu.1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ceren

Bu denetim işi zabıtanın değildir gıda teknikerleri ve mühendislerin işidir zabıtaların bu gibi denetimleri yapması hicbir etiğe sığmaz onların görevi olası bir güvenlik problemini çözmek refah sağlamaktır.Bir gıda teknisyeni olarak bu durumu kınıyorum..

her şeye müdahale etmemek lazım

zabıtalarımız her denetim alanıyla ilgili bir uzman personeller denetime gitmektedir bu tip yerlere giderken gıda mühendisleri de görev almaktadır mesela zirai ilaç satan yerlerdeki denetimlere de ziraat mühendisleriyle gidiliyor bedavadan bilip bilmeden konuşmamak lazım :))))

Cerene destek

sözde yasa da kalan cümleler kurmasak, resimlerde bile farkedebilirsin gıda mühendisi ya da gıda teknikeri olmadığını, bedavadan konuşmamak lazım