Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 12 Aralık 2017, Saat 16:50 1 Yorum

» MEDENİYET KORKUSU

MEDENİYET KORKUSU

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Fakat kesilen ağacın altından yeniden filiz sormaya başlar korkusu, bu İngiliz Yahudi Medeniyetinin tepesindeki adandan hep meşgul etmiştir. Bunu önlemenin yollarını aramışlardır. Bu seçenek medeniyeti yeniden gündeme getirebilir kaydıyla Türkler durdurulmaya çalışılmıştır. Buradaki en önemli gayret hafızamızın silinmesidir. Hafıza silinirse, geçmişi hatırlamayacaksınız, geçmişten ilham alamayacaksınız.

 

 

Çağdaş İngiliz Yahudi Medeniyetine bir seçenek olma babından Yirminci yüzyılın başlarında İslam Medeniyetinin yeniden diriltilmesi, parlatılması; yeni bir görünüm kazanması istendi. Osmanlı Devletinin çöküşüyle birlikte bu defter kapandı. Fakat kesilen ağacın altından yeniden filiz sürmeye başlar korkusu, bu İngiliz Yahudi Medeniyetinin tepesindeki adamları hep meşgul etmiştir. Bunu önlemenin yollarını aramışlardır. Bu seçenek medeniyeti yeniden gündeme getirebilir kaydıyla Türkler dur durulmaya çalışılmıştır. Buradaki en önemli gayret hafızamızın silinmesidir. Hafıza silinirse, geçmişi hatırlamayacaksınız, geçmişten ilham alamayacaksınız. Geçmişten ilhamını alamayan geleceğe adımını atamaz. Milletimiz tamamıyla biçimsizleştirilmiş bir kitle haline sokulmak istenmiştitr. En önemli tehlike düşünür takımıdır. Düşünen insanların ortaya çıkması önleniyor bu yolla.

 

 

15 yıllık günümüzde iktidarı, sözünü ettiğimiz ihtimali yeniden akla getirmiştir. “Böyle bir olay patlak verebilir” dediler. Bunun önlenmesine yönelik tedbirlerden biri, FETÖ hareketi olmuştur. Tamamıyla çağdaş medeniyete uygun bir İslam oluşturulsun istediler. Mesele din değil, İslam Medeniye­tinin ortaya çıkma ihtimalidir. Onu hep karış­tırıyoruz. Dinden korkan yok. Siz isterseniz günde 50 rekat namaz kılın, 10 ay oruç tutun kimsenin umurunda değil. Önemli olan me­deniyet olayının tekrar patlak vermesi. Her nice bugünkü iktidarın, bunun açık bilincini taşıdığını sanmıyorsam da, böyle bir eğilimi varmış gibi gözüküyor…

 

 

Bir binada yangın alarmı bulunuyorsa, si­gara yakmak üzere bir kibrit çaksanız bile, başlar ziller çalmaya. Bu, çok başımdan geçmiştir. Hastalığımdan önce pipo tiryakisiydim. Hotel odalarında nice kibrit çakmak gafletinde bulunmuşumdur. Sonra seyreyle gümbürtüyü. Zil çalıyor, kıyamet kopuyor. Büyük suç işlemiş gibi nereye kaçacağımı şaşırıyordum. Bu da böyle işte. Yangın ba­cayı sardı tavrına bürünüyorlar. O bakımdan ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır bunu önlemek için.

 

 

Kendimi böyle bir olayın teorik, felsefi ya- pisini oluşturmaya girişen bir kişi olarak görüyorum 1 öz konusu girişimim husumet celbediyor. 0 cenahın beni tanımakla birlikte, Bana tavır koymaktadırlar. Sebebi de bu. Başka bir şey yok. Kisisel bir sebebi yok, olamaz da. Onlarla doğrudan ilgim, ilişkim yok. Naradan icâb ediyor? Bayram değil seyran değil. Böyle biraz. Ken­di bildikleriyle dediklerinin dışında başka bir sey söylemeye kalktığınız da kötü durumlara düşünüyorsunuz, düşürülüyorsunuz.

 

Türkiye’nin geleceği hususunda kesin bir cevap vermekten kaçınmak istiyorum ama görünen köy kılavuz istemez. Manzara orta ­da. Felsefeci olarak akıl varlığı olma vasfım var. Bu da, manzarayı çarpıtarak tasvir etmekten beni men etmektedir. Türkiye’de iyi kadrolar yetiştirilmiyor. 15 yıllık Ak Parti iktidarı sırasından dört yahut beş kere eği­tim siyasetimiz değiştirildi, öğretimi sistemleştirip kurumlaştıramadık. İyi bir yöntem, yol izlenmiyor ne yazık ki. Yetişenler öbür kadrolara seçenek teşkil edebilecek güçte ve içeriğe silip değiller. Şeyler olsun istiyorsak, buradan başlamamız gerekir.

Ş. TEOMAN DURALI

 

Kaynak:Cins1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
sedat dll

iyimiş