MİLLETVEKİLİ SELİM YAĞCI “MEDENİYETİMİZE YAPILMIŞ BİR HAKSIZLIKTIR”

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı ise Bilecik’i, “Dirilişin, kuruluşun ve kurtuluşun beşiği” olarak nitelendirdi.

 

Bilecik’i yıllarca böyle tarif ettiklerini belirten Yağcı, kendisinin belediye başkanlığı döneminde, metruk halde bulunan 2. Abdülhamid döneminden kalma belediye hizmet binasını restore ederek halkın hizmetine sunduklarını hatırlattı.

Halkın 31 Mart’ta verdiği karara saygılı olduklarını anlatan Yağcı, şu ifadeleri kullandı:

 

“Bilecik’imizde yapılması gereken daha birçok olay varken ilk icraat olarak bir ideolojik saplantıyla bir medeniyet düşmanlığı anlayışı içinde ve Abdülhamid zamanında yapılan bir binanın içinde o dönemi çağrıştıran bazı figürlerin, minyatürlerin öncelikli olarak işgalci bir anlayışla hiçbir yerden izin almadan kaldırılması gerçekten üzüntü verici. Böyle bir faaliyeti gerçekleştiren yönetimi üzüntüyle kınıyorum. Şehrimizde paylaşacağımız ve birlikte yapacağımız birçok iş var.”

 

Yağcı, belediyenin yeni yönetimine, göreve başlar başlamaz, tarihi bir binanın misyonuna uygun, medeniyeti anımsatan minyatürleri kaldırma girişimini yakıştıramadığını ifade etti.

 

“Bir taraftan Abdülhamid’in yaptığı tarihi binalarda oturmaktan gocunmayacaksınız, diğer taraftan o dönemi çağrıştıran minyatürlerden rahatsızlık duyacaksınız. Bu, gerçekten medeniyetimize yapılmış bir haksızlıktır.” ifadelerini kullanan Yağcı, geleceği kucaklamak, bunu yaparken de geçmişi asla unutmamak gerektiğini anlattı.
Bu olayı hem medeniyete hakaret hem de ideolojik saplantı olarak gördüğünü dile getiren Yağcı, şunları kaydetti:
“Osmanlı dönemine ait minyatür, bugünün insanına ne zarar verebilir? Tarihimizin içinde güzide bir parça. ‘Geleceği kapatalım, Cumhuriyet dönemi olmasın’ demiyoruz, ‘Diriliş, kuruluş ve kurtuluş beşiği’ diyoruz. Bilecik aynı zamanda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, İsmet Paşa’ya ‘Siz orada sadece düşmanı değil, Türk ulusunun makus talihini de yendiniz’ dediği topraklar. Birileri inatla bu anlamda bazı değerleri önlerine perde yaparak, özellikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü önlerine perde yaparak, arkadan bizim medeniyet değerlerimize, sinir uçlarına dokunma noktasında ciddi bir gayret içindeler. Biz buna karşıyız. Bu memlekette tarihimiz de Selçuklu da Osmanlı da Cumhuriyet dönemi de bizlere aittir. Abdülhamid de bizim gönlümüzdedir, Mustafa Kemal Atatürk de gönlümüzdedir. Bunu birbirinden ayırt etmek, farklı görmek mümkün değil.”

10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ahmet

Birisi bana eskiden yerinde duran tablonun bizlere ne anlatmak istediğini anlatsın.

Ert

Sayın başkan kucaklayici olmanız gereken yerde böyle bir hareket size yakışmadı Osmanlı minyatürleri in yanına sizde Mustafa Kemal Atatürk’ün ve cumhuriyetimizin kuruluş temalarını yapsaydiniz bütünleyici tamamlayıcı ve birleştirici olurdunuz. Biz Selçukluyla Osmanlıya Türkiye cumhuriyeti ile biriz biz ayrı degiliz.

Bilecikli

Restorasyon ne zaman yapıldı. Benim bildiğim mobilyacı döşedi geçti.

kemal

Selim yağcıyı sevmiyor olabilirsiniz fakat hakikat ortada geçmişini yok sayan görmezden gelen geleceğe adım atamaz

On1

Adam geldi çalışıyor ilk iş altyapıdan girdi kanalar lokorlar temizleniyor artık bilecige su basmiycak çarpık yapılaşma duracak trafik sorunu kalkacak iş sahaları gelecek 0sb ye sizin restore edircem diye girip tarihi dokusunu birakmsdiniz 0 edabalideki minarelerde çocukluğunu geçti sağlam birşey birakmsdiniz

BİLECİKli

Ya vekil Selim senin Bilecik iline ektiklerini biçiyoruz.
Bu yapılanların tek sebebi ne acaba

Hasan

Osmanlı ve islama niye soguk bakiyorlar acaba

CHE

SENIN PERSONELİNE YAPTIGIN HAKSIZLIKLAR NE OLACAK VEKIL BEG UNUTMADIK DAHA

CHE

SENIN PERSONELINE UYGULADIGIN MOBING LER NE OLACAK HALA KONUSUYOSUNUZ

Umut

Sanarsın insanları bileciğe cumhuriyetin kurulduğu yıllarda tepeden zembille indi…
Geçmişinin iyi bil ki geleceğe güvenle bak..

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.