muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 13 Mart 2019, Saat 09:35 4 Yorum

» MİLLETVEKİLİ YAĞCI’NIN GİRİŞİMLERİYLE YHT SEFERLERİ ARTIRILDI

MİLLETVEKİLİ YAĞCI’NIN GİRİŞİMLERİYLE YHT SEFERLERİ ARTIRILDI

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Milletvekili Selim Yağcı, 13 Mart tarihi itibariyle Yüksek Hızlı Tren (YHT) saatlerinin değişeceğini belirterek, ‘’Bilecik, son zamanlarda turizmde öne çıkan bir şehir oldu. Dolayısıyla İstanbul-Ankara, Ankara-İstanbul seferleri kapsamında Bilecik’te duracak trenlerde 2’şer tren arttırıldı” dedi.

 

Şehrimizin birçok konusu ile yakından ilgilenen ve çözümler üreten Milletvekili Selim Yağcı’nın girişimleri ve talebiyle, YHT seferleri arttırıldı.

 

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Milletvekili Selim Yağcı, söz konusu seferler hakkında vatandaşların talebi olduğunu ve bunu çözüme kavuşturdukları için duydukları memnuniyeti belirtti.

Bilecik’in, özellikle son dönemlerde daha çok ziyaret edildiğine dikkat çeken Milletvekili Selim Yağcı; ‘’Vatandaşlarımız talebi doğrultusunda; TCDD Genel Müdürlüğüne vekaleten atanan Ali İhsan Uygun ziyaret ettik. Vatandaşlarımızın çok önceden beri tren seferlerinin azlığı ile ilgili bir şikayetleri vardı. . Hızlı trenin Bilecik’te daha fazla durmasını istiyoruz. Özellikle sabah ve Ankara’dan dönüşlerde sabah seferlerimizde sıkıntılar var dedik. Yarından itibaren inşallah hızlı tren seferlerinde 2’şer tren arttırıldı. Şu anda sabah 09.00’da İstanbul’dan gelen de Bilecik’te olacak şekilde bir sefer bu anlamda konuldu. Ankara’dan da aynı şekilde 8-9 arası seferler konuldu. İlave seferler yeni saat düzenlemeleri hemşehrilerimizin bizden istediği doğrultusunda saat düzenlemeleri yapıldı. İnşallah trenle yolculuk yapacak hem öğrenci kardeşlerimize hem hemşehrilerimize bu müjdeyi de vermek istiyorum. Yarından itibaren sefer sayısı arttırıldı. Saatler de hemşehrilerimizin şikayeti doğrultusunda düzeltildi. Buradan da yeni genel müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yapılan düzenlemeye göre ise; 13 Mart’tan itibaren geçerli olacak Yüksek Hızlı Tren saatlerini Ankara-İstanbul arasında 08:09, 12:19, 15:59, 19:49 saatlerinde Bilecik istasyonunda olurken, İstanbul-Ankara arasında seferlerini sürdüren Yüksek Hızlı Tren ise; 09:18, 13:01, 16:01, 18:00, 20:02 saatlerinde Bilecik’te olacak.


İLGİLİ HABER İÇİN RESME TIKLAYIN..3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
misafir

Çok teşekkürler Sayın vekilim. Şu konu ile de ilgilenirseniz sevinirim. Ücret konusu. Eskişehir’den İstanbul’a gidenle, Bilecik’ten İstanbul’a gidenin fiyatı aynı 46 TL. Bilecik’ten biraz daha ucuz olsa çok memnun oluruz.

Nuray-Aydın

Bazı trenler burada durmuyor yalnız

bilecikli

vekilimm stad işi ne olcakk bilecik e yakısır osmanlı torunlarına yakısır bir stad istiyoruzz

hancı değiliz

bu seferlerin ilavesi uzun zaman önce vardı diye duyduk halkalı gebze hattının açılması bekleniyordu şimdi sorsak onuda ben yaptım derler