Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 9 Nisan 2018, Saat 17:49 0 Yorum

» PARKA ÇİRKİN SALDIRI

PARKA ÇİRKİN SALDIRI

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Yediler Mahallesi’nde vatandaşların kullanımına sunulan Şehit Mahmut Ekinay Parkı’nın kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakılan ateş sonrası deforme olan duvarları görenleri üzdü.

Yediler Mahallesi’nde 16 Haziran 2017 Cuma günü yoğun bir katılımla hizmete giren Şehit Mahmut Ekinay Parkı tüm Bozüyüklüler tarafından beğeni ile karşılanmıştı. Hem ailelerin hem de çocukların vazgeçilmez mekânlarından biri olan park, mahalle sakinlerinin de buluşma noktası haline gelmişti. Geçtiğimiz akşam park alanının köşesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce park duvarının dibinde yakılan ateş, duvarı patlatarak hasara neden oldu.

 

Bu durumu gören mahalle sakinleri böyle bir saldırıya anlam veremezken “parklarımız hepimizin ortak kullanım alanı ve kamu malı. Hiç kimsenin bizim ortak kullanım alanımıza zarar vermeye hakkı yok” dediler. Belediye yetkilileri ise ilçe genelindeki parkların temiz ve bakımlı olmasına özen gösterdiklerini belirterek, mahalle sakinlerinin bu tarz kamu malına zarar vermeye çalışan kişileri gördüklerinde belediyeye ya da emniyete haber vermelerini istediler.