Vali Şentürk, Çocuklarla Ok Atışı Yaptı

Vali Bilal Şentürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ziyaretinde, sporcularla ve gençlerle bir araya geldi.

Vali Şentürk, Vali Yardımcısı Rahmi Köse ile birlikte , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaretinde, müdürlüğün tesisleri ile sportif faaliyetleri hakkında İl Müdürü Aslan Yıldız’dan brifing alarak, tesislerde incelemede bulundu.

 

Atatürk Spor Salonunda badminton eğitimi alan sporcularla ve aileleriyle bir süre sohbet eden Vali Şentürk, daha sonra okçuluk antrenmanını izledi. Badminton ve Okçuluk hakkında antrenörlerden bilgi alan Vali Şentürk, çocuklarla badminton oynadı ve ok atışı yaptı.

Edebali Stadında da incelemede bulunan Vali Şentürk, bayan futbol takımı ile atletizm antrenmanını izleyerek, bayan futbolcularla top oynadı. Burada sporculara nasihatlerde bulunan Vali Şentürk, ”Sporu öncelikle kendi sağlığımız için yapacağız. Disiplin olmadan başarı elde edemeyiz. Disiplinli çalışmayı hayatınızın farklı aşamalarına taşıdığınız zaman mutlaka başarılı olursunuz. Örnek ve seçilen kişi oluyorsunuz.” dedi.

 

Yüzme havuzunda kurs gören öğrencileri ve halter antrenmanını da izleyen Vali Şentürk, Gençlik Merkezi Has Odada gençlerle bir araya gelerek, branşlarında başarılı olan sporcuları ödüllendirdi.

 

Branşlarında başarılı olan sporcularla gurur duyduğunu ve başarılarının devamını dileyen Vali Şentürk, şöyle konuştu:

 

”Sorumluluk gerektiren bir görevi yürütüyoruz. Şeyh Edebali’nin ”İnsani yaşat ki devlet yaşasın” sözü ne kadar anlamlı. Milleti yaşatırsanız, devlet yaşar. Geçmişimizle gurur duyuyoruz. Dünyadaki en büyük mücadeleler bu topraklarda verilmiş. Bu toprakları vatan edinmişiz kendimize. Bizim hayat felsefimiz, olağanın üstünde çaba sarf etmek olmalı. Başarılı olmak için öncelikle kendimize inanmalıyız. Birbirimizi sevmeliyiz ve saymalıyız. Ülkemizin iyi yetişmiş insanlara ihtiyacı var. Ne iş yaparsak yapalım, onu en iyi yapanlardan olalım. Hedefinizi ortaya koyun. Üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir zorluk yok. Önce buna inanmalıyız. Hep beraber üretmeliyiz. Sizler gençsiniz, onun için seyreden değil seyredilen olun. Seyredilen olmak için çok çalışın. Kendinizi geliştirin.”

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.