Vali Şentürk: ”Paslaşmamız ve Destek Olmamız Lazım”

Vali Bilal Şentürk, Bilecik 1. Amatör Liginde mücadele eden Bilecikspor’un birlik, beraberlik ve dayanışma etkinliğine katıldı.

Vali Şentürk, Belediye Başkanı Semih Şahin, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Bilecikspor Kulüp Başkanı Aydın Avcı ve yönetim kurulu üyeleri ile iş adamlarının katıldığı etkinlikte, her ilin marka değerlerinden birisinin o yerin futbol takımı olduğunu söyledi.

Sporun siyaset üstü yapılması gerektiğinin altını çizen Vali Şentürk, şunları kaydetti:

”Bilecikspor Bilecik’in ortak değeridir. Bileciksporun düzenli ve sürdürülebilir bir akarı olmalıdır. Yardım amaçlı organizasyonlara ihtiyaç duymadan, kendi akarını oluşturmuş bir sportif altyapıyla ve bunun üzerinde çalışarak da başarı yakalanabilir. Atatürk, ”Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim” diyor. Bizde gençlerimizin her yönüyle, karakter olarak da düzgün yetişmesinin takipçisi olalım. Gençlerin bu yönüyle yetişmesinde Bilecikspor yönetiminin ağır sorumluluğu var. Sporla uğraşan gençlerde, bir takımda ortak iş yapma becerisi gelişiyor. Bir disiplin anlayışı oluşuyor. Spor, gençlerimizin hem ahlaklı, hem çalışkan, hem de disiplinli olması noktasında karakter gelişimine de katkısı oluyor. Bilecikspor’dan bu sorumluluğu da yerine getirmesini istiyoruz. Bu konuda paslaşmamız ve destek olmamız lazım. Enerji ve sinerji oluşturmalıyız.”

Kulüp Başkanı Avcı da; Bilecikspor’un faaliyetleri ve çalışmaları hakkında sunum yaparak, hedeflerinin spor kulübünü faaliyet gösterdiği alanlarda sürdürülebilir kurumsal yapıya ulaştırmak, ulusal düzeyde rekabet edecek alt yapıyı oluşturmak, topluma spor kültürünü benimsetmek ve milli takıma oyuncu yetiştirmek olduğunu bildirdi.

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
chpli

Sayın Baskan :
Selçuk ve rafet denen kişilerin ne işi var bunlar kurumda çalısan birer memur NEDEN yanına başkan yardımcıların YOK neden sen bundan kaybedeceksin ve kaybetmeye mahkumsun seninle kosanları seni buraya getiirenleri ilk haftadan beri istemedin bunun cezasını çekersin selcukla rafetle bu iş olmaz partı içi ve meclis üyeleriin hiçe say sen daha ….

Copyright © 2012 - 2019 Haber228 - Tüm Hakları Saklıdır.