muratderereklam

Nöbetçi Eczane

Bilecik'in merkez ve ilçelerinin güncel nöbetçi eczanelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Haber Tarihi: 18 Mart 2019, Saat 16:07 0 Yorum

» YENİ KIYAFETLERİYLE GÖREVE BAŞLADILAR

YENİ KIYAFETLERİYLE GÖREVE BAŞLADILAR

Bu haberi sosyal medyada paylaş

Emniyet Genel Müdürlüğünce tanıtılan yeni kıyafetleri trafik polisleri Bilecik’te giymeye başladı.

Trafik polisleri, 81 ilde yeni kıyafetleriyle göreve başladı. Görünürlüğü yüksek olan yeni kıyafetler teknolojik gelişmeler, iklim koşulları ve görev şartları dikkate alınarak, görevlilerin olaylara rahat, hareket kısıtlaması olmadan ve etkili şekilde müdahalesine imkan sağlayacak şekilde tasarlandı.

 

Yazlık ve kışlık olarak tasarlanan kıyafetlerin açık renk olması ve fosfor oranının arttırılmış olması dikkat çekti. Bu sayede sürücü ve yayalar trafik polislerini daha rahat görebilecek. Su geçirmez özelliğe sahip olan kıyafetler, trafik polislerini eksi 30 dereceye kadar soğuktan koruyabilecek şekilde tasarlandı.

 

Bilecik’teki trafik polisleri yeni kıyafetleriyle göreve başlarken, Vali Bilal Şentürk ve İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal da Kayı Plaza AVM önünde düzenlenen tanıtım etkinliğine katıldı.

Kıyafetler hakkında bilgi veren Vali Şentürk, “Emniyet Genel Müdürlüğümüzün yeni kıyafetlerini tanıtmak üzere bugün burada bu etkinliği yaptık. Bunda da amacımız tabi ki polisimizin amacı hiçbir zaman ceza yazmak değil ama öncelikle yayalarımızın ve sürücülerimizin trafik güvenliğini tam anlamıyla sağlamaktır. Bunun için de farkındalık oluşturmak gerekir. Kontrol ekiplerimiz her an her noktada bulunuyorlar. Bununla beraber olası ihlallerin caydırıcılığını sağlamak yani ihlallerin olmasını engellemektir temel arzumuz.24 saat görev yapıyorlar. Onların da can güvenliği bizim için önemli. Bu kıyafetler daha fark edilir olmalarını sağlıyor. Hem emniyet güvenliği açısından hem de trafik açısından inşallah katkı sağlayacaktır” dedi.

 

Trafik polislerinin yeni kıyafetlerini giyen ve sürücülere çikolata ikramında bulunan Vali Şentürk, sürücülere trafikte yaya önceliği hakkında bilgilendirmelerde bulundu.