bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» ”15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” ANMA PROGRAMI

”15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” ANMA PROGRAMI
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2017 ( 3 sene önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

”15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Bilecik şehitliği ziyaret edildi.

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Muammer Ergaş, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ve daire müdürleri ile şehit yakınları ve gaziler, vatandaşlar şehitliğe ziyarette bulundu.

 

 

2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı askerleri tarafından yapılan saygı atışı ve saygı duruşunun ardından protokol, şehitliğe çiçek bıraktı.

İl Müftüsü Necati Akkuş’un yaptırdığı duanın ardından Vali Büyükakın, şehitlik defterini imzalayarak, şu görüşlere yer verdi: ”15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 temmuz gecesi, cesaretiyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki yerlerini her zaman muhafaza edeceklerdir. Bu duygularla, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milletimizin huzur ve güvenliği için geçmişte olduğu gibi günümüzde de hayatlarını feda etmekten çekinmeyen tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.” dedi.

 

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?