bilecik özel çocuk akademisi

» 3 GÜNDE 10 BİN ZİYARETÇİ AĞIRLANDI

3 GÜNDE 10 BİN ZİYARETÇİ AĞIRLANDI
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 6 Ağustos 2020 ( 2 ay önce ) Önemli: Maske, Mesafe ve Temizlik!

Bilecik Belediyesi Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, kurban bayramında açık olduğu 3 günde 9274 ziyaretçi ağırladı.

Bayram tatili kapsamından yurt içi ve yurt dışından Bilecik’e gelen ziyaretçiler, Şeyh Edebali Türbesinde dua edip, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde konuklarını ağırlayan Tarih Şeridi girişinde görevliler tarafından ziyaretçilerin maske kontrolü yapıldı ve el dezenfektanı verildi.

Sosyal mesafe kurallarına göre yapılan ziyaretlerde vatandaşlara Bilecik Belediyesi görevli rehberler tarafından anlatımlar yapıldı.

Kurban bayramı ziyaretleri hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver, Bilecik’in bayramda yoğun bir ziyaretçi ağırladığını hatırlatarak, ‘’Geçtiğimiz günlerde artık sosyal mesafe kurallarını gözeterek ve gerekli kurallara uymak şartıyla müze ve benzeri alanlar, kapılarını açtı. Bizim de bayram yoğunluğumuz oldu. Bilecik Belediyesi olarak bayram öncesi bu yoğunluğu düşünerek, gerekli bütün tedbirlerimizi almıştık. Bayramda ilimizi ziyarete gelen konuklarımızı ağırladık. Tarih Şeridimiz bayram boyunca 9 bin 274 konuğu ağırladı. İl içinden, il dışından ve ülkemiz dışından da gelen konuklarımız oldu. Bu sayı, sadece Tarih Şeridine olan ziyaretçilerimiz. Bunun dışında ilimizin bir değeri olan Şeyh Edebali Türbesinde bu sayı daha fazla oldu. Yani görevli arkadaşlarımızla birlikte konuklarımızın ateşini ölçerek, maske ve dezenfektan dağıtımı yaparak, konuklarımızı ağırladık’’ ifadelerini kullandı.

Alanı ziyaret eden konuklar da gerek alınan tedbirler gerek misafirperverlikten duydukları memnuniyeti belirterek, görevlilere teşekkür etti.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

2

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ömer Faruk

Ziyaretçi gelse ne olacak oradaki yörük çadırını ve ufak hediyelik dükkanları kapattıktan sonra dolaylı yoldan 25 kişinin ekmeği ile oynayıp particilik yaparak tek kişiyi orda egemen yaptı. Birde görüşmeye bile görüşmedik başkan beyle neymiş Türkiye siyaseti ile meşgul imiş beyfendi.

ayse11

Selçuk erdaglıya para vermediniz mi aaa olmaz işiniz bak istanbul heyeti iflas etmiş taaa buralara getirmiş başkan olmaz yardım etmeniz lazm o olmazsa işiniz olmaz 300 500 bin tl atın işiniz olur