bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» 7 farklı bölgeden yüzlerce organik ürün Bilecik’te

7 farklı bölgeden yüzlerce organik ürün Bilecik’te
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 16 Ekim 2020 ( 2 hafta önce ) #Koronavirüsünşakasıyok

Yedi farklı yöreden ürünlerin sergilendiği Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve Tekstil Festivali ilgi göremeye devam ediyor.

18 Ekim Pazar gününe kadar kapalı Pazar alanında Bilecikli vatandaşların hizmetinde olacak olan festivalde yok yok. Afyon sucuğundan, Anzer Balına, kuru bakliyattan, çeşitli baharat ve çerez çeşitlerine, peynir çeşitlerinden, pişmaniyeye, el emeği göz nuru el işlerinden, halı ve giyecek çeşitlerine kadar birçok ürün vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanıyor.

Yöresel ürünlerin sergilendiği alanda özellikle Çağ Kebabı ve gözlemenin tadı damakta kalırken,vatandaşlar yöresel ürünlerden hangisi tercih edeceklerini bilemediklerini belirtiyorlar.

Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve Tekstil Festivali’ni Bilecik’in hizmetine sunan Yağmur Organizasyon Sahibi İlyas Balcı,7 bölgeden yüzlerce ürünü Bilecikli vatandaşların beğenisine sunduklarını aktardı.

Organik ürünleri bir daha bulma şansları olmayacağını belirten İlyas Balcı bütün Bilecikli vatandaşları yöresel ürünlerin tatlarına bakmaya,hediyelik eşya almaya ve tekstil ürünlerine dokunmaya davet ettiğini vurguladı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?