“9 Dakikada 9000 Yıllık Zaman Yolculuğu” fotoğraf sergisi BŞEÜ’de açıldı | Bilecik HaberBilecik Haber

1 Aralık 2022 - 00:10

“9 Dakikada 9000 Yıllık Zaman Yolculuğu” fotoğraf sergisi BŞEÜ’de açıldı

“9 Dakikada 9000 Yıllık Zaman Yolculuğu” fotoğraf sergisi BŞEÜ’de açıldı
Son Güncelleme :

12 Nisan 2022 - 13:53

37 okunma

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde (BŞEÜ) Bahçelievler Kazısı’nın “9 Dakikada 9000 Yıllık Zaman Yolculuğu” isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Fen Edebiyat Fakültesi E Blok fuaye alanında Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Erkan Fidan’ın bilimsel danışmanlığında 2019-2021 yılları arasında gerçekleştirilen Bahçelievler Kazısının hikayesinin anlatıldığı fotoğraflar halkın ilgisine sunuldu.

Doç. Dr. Fidan, sergilenen fotoğraflarla birlikte bölgede yürütülen kazı çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Sergiye Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhami Yurdakul ve Prof. Dr. Mustafa Koyun, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Tunçel, Genel Sekreter Doç. Dr. Cenk Karakurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Bahçelievler Kazısı ile gün yüzüne çıkarılan 9 bin yıllık tarihi bulguların ziyaretçilerle buluşacağı sergi, 15 Nisan Cuma gününe kadar açık olacak.

               

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Handan
7 ay önce

Bu halka bir yarar saglarmı acaba Millet ac bir projeniz yok Orda foto çektirecem diye nerdeyse resme sarılacaklar GÖRGÜSÜZLER halka bir yararınız yok sadeceREKLAM dan başka birseyiniz yok