» “Ahmet Gürses’in Sonuna Kadar Yanındayız”

“Ahmet Gürses’in Sonuna Kadar Yanındayız”
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2020 ( 3 ay önce ) Kan bağışı insanlık görevidir!

İYİ Parti Bilecik İl Başkan Mehmet Yılmaz açıklamada bulundu.

Başkan Yılmaz açıklamasında; İYİ Parti Meclis Üyesi Ahmet Gürses’e destek vererek, “sonuna kadar yanındayız” dedi.

İYİ Parti Bilecik İl Başkanı Mehmet Yılmaz yazılı olarak gönderdiği basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Bildiğiniz üzere geçen hafta yapılan belediye meclis toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Gürses Bey’ in AKP meclis üyesi Sayın Çetin KAYA’ ya söylemediği halde söyledi deyip, Sayın AKP İlçe Başkanı, İl Başkanı, Sayın Milletvekili Selim YAĞCI Bey’ in olayı araştırıp incelemeden, alel acele, sel önünden kütük kapar gibi
yaptıkları açıklamaları basından gördük.

Evet basın açıklamaları yapılabilir. Fakat olay araştırılır, irdelenir öyle yapılır. Meclislerde lüzum hasıl olursa basına kapalı toplantılar yapılabilir. Fakat tüm meclis toplantıları tutanak ve kamera ile kayıt altına alınır. Sayın AKP yöneticilerinin ilk yaptığı açıklamalarda bizler olayın muhatabı gibi görünen Sayın Çetin KAYA Bey’ i gördük. Basın
açıklaması bunun üzerinden yapıldı. Bir de baktık ki 6 gün sonra ben duydum diye Sayın Muhammet KARADAYI ortaya çıkıverdi. Sayın Muhammet KARADAYI bu sözleri duyduysa neden ilk toplantıda ortalıkta gözükmüyordu. Yoksa yurt dışında Amerika da mıydı? Veya yurt dışında başka bir yerde miydi?

Kamera kayıtlarında Sayın Ahmet GÜRSES’in böyle bir cümle kurmadığı açık açık ortadır. Sayın Ahmet GÜRSES yaptığı açıklamada AKP il başkanı Sayın Fikret KARABIYIK’ı aradığını sayın Çetin KAYA Bey ile bir araya gelelim, bu cümlenin söylenip söylenmediğini açıklığa kavuşturalım dediği halde bugüne kadar neden geri dönüş yapılmamıştır.
Bizler AKP yöneticilerinin yaptığı gibi hemen bu açıklamaya cevap verebilirdik. Ama bunu yapmadık. Bir araştıralım, ondan sonra gerekli açıklamayı yapalım dedik.(Öfkeyle kalkanın zararla oturduğu gibi) Hatta ve hatta yazımızın başlığında görüldüğü gibi AKP yöneticilerinin Sayın Milletvekili değil daha başka üst kademelerden açıklama gelir diye bekledik.

Belediye meclisinde 24 üyeden bu cümleyi sayın Muhammet KARADYI mı duydu!!

AKP yöneticilerinin her zaman yaptığı gibi bu tip açıklamalar ulusal basında da izlediğiniz gibi sadece ve sadece gündem değiştirme amaçlıdır. O meclis toplantısından sonra o gün mecliste bulunan bazı meclis üyelerinin sosyal medyadan yaptıkları açıklamaları da esefle kınıyoruz. Bu arkadaşları da vicdanları ile baş başa bırakıyoruz.

Sizler Yalanın, iftiranın, gıybetin günah ve haram olduğunu her konuşmanızda söylersiniz. Ama insanları küçük düşürmek, itibarsızlaştırmak ve çamur atmak için en büyük günahı kendiniz işliyorsunuz. Attığınız çamur kendi üstünüze bulaşmıştır. AKP yöneticilerinin yaptığı bu açıklamalar tamamen 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin kaybetme sancısıdır.

Bilecikte yaşayan ve Bilecik’ e katma değer katan herkes bizim için değerli olup, kendileri ile aynı şehirde yaşamaktan onur ve gurur duyuyoruz. Bizler İYİ Parti yöneticileri ve üyeleri olarak her platformda her türlü şartlarda Sayın Ahmet GÜRSES Bey’ in sonuna kadar yanındayız.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

İYİ Parti Belde, İlçe, İl Teşkilatı adına
İl Başkanı
Mehmet YILMAZ

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?