» Amaç hükümlülere iş imkanı sağlamak

Vali Bilal Şentürk, Gölpazarı Açık Ceza İnfaz Kurumunda organik olarak üretilen ürünlerin yer aldığı tesislerde incelemede bulundu.

Vali Şentürk, Kaymakam İbrahim Güneş ile birlikte Gölpazarı Açık Ceza İnfaz Kurumu ziyaretinde kurum müdürü Hakan Nihat Söyler’den hükümlülerin ürettiği organik meyve ve sebze, doğal bal, bıldırcın yumurtası, salça ve reçel gibi ürünler hakkında bilgi aldı.

Sera ve tarlalarda da incelemede bulunan Vali Şentürk, ”Pasif insan gücünün aktif hale getirilmesi, üretici kalınması, infaz işlemi tamamlanırken ülke ekonomisine de katkı sağlamak şartıyla Gölpazarı Açık Ceza İnfaz Kurumunun başarılı çalışmalarını yerinde gördük. Yeni çalışmaların da yapılabilmesi hususunda değerlendirmeler yaptık. Yöneticisi, idari personelinin uyum ve gayret içerisinde çalıştığını gözlemledik. Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Söyler de 2014 yılında faaliyete geçen cezaevinde üretilen ürünlerin infaz kurumlarının satış noktalarında satıldığını anlatarak, hükümlülere iş imkanı sağlamalarının yanında öğrendiklerini dışarıdaki hayatlarında da devam ettirebilecek duruma geldiklerini söyledi.

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster

Cok guzel bir sistem insanlar durust yasamayi ogrenip bilincleniyor hayata yeniden donuyor fakat kapali alanda olan mahkumlar ne yapsin 4 duvar havasiz ortamda daha kotu oluyor onlarda haftada 2 kez gunesi gorse ve egitilse daha iyi olmazmi

1
0
Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz?x
()
x