» Asker Uğurlama Uyarısı

Asker Uğurlama Uyarısı
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2020 ( 3 ay önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

İçişleri Bakanlığı, kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle 81 il valiliğini uyardı.

İçişleri Bakanlığı’ndan, son günlerde kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle 81 il valiliğine bir kez daha uyarı geldi.

Bakanlık, valiliklere gönderdiği yazıda, Türkiye’nin salgınla mücadelesinde gelinen nokta itibarıyla kontrollü sosyal hayata geçtiğini, ancak virüse ilişkin tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

RİSK SÜRÜYOR
Salgın riskinin halen devam ettiğine işaret edilen yazıda, yeni dönemde de maske, mesafe ve hijyen kurallarının hayati önem taşıdığı özellikle ifade edildi.

Bakanlık yazısında, salgınla mücadelede tüm kesimlerin tedbiri elden bırakmaması gerektiğine dikkat çekerek, özellikle toplu olarak gerçekleştirilen faaliyetlerin salgını riskini artıracağı, bu tür faaliyetlerin hala kısıtlama kapsamında olduğu belirtildi.

21 MART’TA YAPILAN UYARI GEÇERLİ
Bakanlık, son günlerde kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle kamuoyunda sanki bu konudaki kısıtlamanın kalktığı algısının oluştuğuna değinerek, 21 Mart tarihinde ülke genelindeki valiliklere gönderilen asker uğurlaması İle ilgili genelgenin hala yürürlükte olduğunu hatırlattı.

KISITLANMIŞTI
Söz konusu genelge ile askere gidecek olan vatandaşlar için toplu olarak askere uğurlama törenlerinin, geçici süreliğine kısıtlandığı/yasaklandığı anımsatıldı. Valiliklerden, daha önce gönderilen genelge kapsamında gerekli tedbirlerin alınmasını, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlemlerin yapılması istedi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?