bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Atatürk’e Ne Söylemek İsterdin?

Atatürk’e Ne Söylemek İsterdin?
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2020 ( 2 hafta önce ) #EvdekalBilecik

Tüm yurtta olduğu gibi Bilecik’te de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, törenlerle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda çelenklerin sunumu ile başlayan programda saat 09:05’te sirenler çalınarak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.

Salgınla mücadelede belirlenen kurallar çerçevesinde düzenlenen program daha sonra Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde devam etti.Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı programda Atatürk’ün hayatı sinevizyon ile gösterildi, şiirler okundu. Buradaki program, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu oratoryo gösterisiyle sona erdi.

‘’FOTOĞRAFLARLA ATATÜRK’’ KONULU SERGİ AÇILDI

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Yaşayan Şehir Müzesinde ‘’Fotoğraflarla Atatürk’’ sergisinin açılışı yapıldı.

Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukcu, başkan yardımcıları ve vatandaşlarımız, sergiyi gezerek, fotoğraflar hakkında Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver’den bilgi aldı.

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN ANLAMLI ÇALIŞMA

Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan “Atatürk’e Ne Söylemek İsterdin?’’ adlı etkinlik düzenlendi. Şehir merkezinde hazırlanan görselin üzerine katılımcı ve vatandaşlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazarak, hatıra fotoğrafları çektirdi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

2

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
gurbetci

18 yilda satilmadik yer kalmadi turkiye cumhuriyetini tarikatlara teslim ettiler satitilmadik yer kalmadi 18 adayi yunana suriyeden seleyman sah turbesini kacirdilar turk toprani birakip kactilar 18 yilda nehale getirdiler

Memleket sevdalısı

Aşağıda ki yorumda vatandaş utanmadan 18 adayida akp sattı demiş tarihi iyi oku iyi 18 adayı masa başında peşkeş çekenler ortada ayrıca ülkemin geldiği noktada ortada göz var görüyoruz yapılanları