bilecik özel çocuk akademisi

» BAKALIM SONU NEREYE VARACAK?

BAKALIM SONU NEREYE VARACAK?
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2020 ( 3 ay önce ) #EvdekalBilecik

Bilecik İl Özel İdaresi ile Bilecik Belediyesi arasındaki anlaşmazlığın sonu nereye varacak merak ediliyor.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan ve geçtiğimiz yıllarda Bilecik Belediyesine tahsis edilen Pelitözü Gölpark’taki yel değirmeni tesisi, iki kurumu karşı karşıya getirdi.

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde Yel Değirmeni olarak bilinen yerin ihalesi yapılmış ve ihaleyi alan müstecir de bir takım tadilat ve yenileme çalışmaları başlatmıştı.

Bunun üzerine harekete geçen İl Özel İdare yetkilileri, Bilecik il Özel idaresi tarafından seyir terası amacıyla geçici yapı olarak yapılan ve Orman İşletmesine ait olan yerin seyyar seyir tepesi olarak geçtiğini, sabit bir çalışma yapılamayacağını belirterek çalışmaları durdurmak istedi.

“BURAYI TERK EDİN!”

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin beraberindeki KAYI AŞ. Yönetim kurulu başkanı Selçuk Erdağı ile geldiği mekanda, yerin Bilecik Belediyesine ait olduğunu söyleyerek İl Özel İdare görevlilerinin terk etmesini söyledi.

“BELEDİYE VE İŞLETMECİYE YAZILAN BİR YAZI VAR”

Konuyla ilgili İl Özel İdare Avukatı Hasan Sevinç, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Geçici yapıyı yapan İl özel idaresi ve yükleniciye yazılan yazıya istinaden sehir terası amacıyla taşınır olarak yapılan yapının kaldırılması girişiminde bulunduklarını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Kamuoyunun durumu bilmeye hakkının olduğunu, Ormana ait bir taşınmaz üzerinde yapılan bir yapı var bu yapının kaldırılmasıyla ilgili ormandan il özel idaremize ve şuanda belediyeden burayı ihale yoluyla alan kişiye yazılan bir yazı var. Biz yazının gereğini taşınır Sehir terası amacıyla taşınır olarak yapılmış ivedilikle hemen bir günde kaldırılabilecek ormana ait taşınmaz üzerine yapılmış bu yapıyı ormanın bu yazısına istinaden kaldırma girişiminde bulunduk. Bilecik Belediye Başkanlığı vekilleri ve yöneticileriyle yaptığımız görüşmede eğer hukuken ormana aitse ve kaldırılması, tahliye edilmesi gerekiyorsa bizde gerekli işlemleri yaparız şeklinde şuanda görüş aldık kendilerinden. Kurumlar arasında bu görüşme devam edecek. Herhangi bir tatsızlığa mahal vermemek adına şuan bu şekilde bir anlaşmaya vardık.”

Diğer yandan, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce söz konusu alanda geniş güvenlik tedbirleri alındığı da dikkatlerden kaçmadı.

 

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

4

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Aaaaaa

Oranın ihale açıklamasında ne vardı ne oldu acaba
Yada rüşvet mi yenildi de bu hale geldi

Orman Kanunu

Belediye avukatlarının orman kanunundan haberi yok. Orman kanunun 17. Ve 93. maddelerini okusunlar. Orman alanında ormandan izinsiz inşaat yapazsınız. Orman alanında da belediyenin yetkisi yoktur.

ali11

Evet büyük bir rüşvet olayı vardır burada ben belediye çalısanı olarak Selçuk ERDAĞLI almıştır bundan dolayı buraya gelip itiraz etme ve mudahale edmektedir bu şahıs belediye de memur deildir KAYIA.Ş nın yöticisidir 30 bin tl maaş almakta olup bir o kadar da masrafı vardır vede bur da hiç bir yetkisi yok olmasına rahmen belediye baskan yardımcıları ruhsat birimi fen birimi vede imar müdürleri bu konuyu izah etmemesine rahmaen SELÇUK ERDAĞLI nın ne işi var neden mi işin içinde yedikleri aldıkları para var artık sizin yorumlarınıza bırakıyorum

Bilecikli

Bu chp belediyenin başkan yardımcıları kendilerine özel olarak şemsiyecimi tutmuşlar.Kendi şemsiyeler ini tutarken ellerimi aşınıyormuş.