Başkan Kepez’den Mv. Tüzün ve Başkan Şahin’e cevap | Bilecik HaberBilecik Haber

6 Aralık 2022 - 07:13

Başkan Kepez’den Mv. Tüzün ve Başkan Şahin’e cevap

Başkan Kepez’den Mv. Tüzün ve Başkan Şahin’e cevap
Son Güncelleme :

07 Haziran 2021 - 14:43

85 okunma

Ayasofya Camii İmam Hatibi Mustafa Demirkıran’ın geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Ayasofya Camisi’ndeki programda söylediği sözler üzerine tartışmalar devam ediyor.

Sözleri ülke gündeminde geniş yankı uyandıran Ayasofya Camii imam hatibi Mustafa Demirkıran’a, bir dönem İnhisar Kaymakamlığı yapan Ali Açıkgöz’de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sahip çıkmıştı.

Kaymakam Açıkgöz’ün paylaşımı üzerine CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Belediye Başkanı Semih Şahin eleştiride bulunmuştu.

Gelinen süreçte ne var ki Tüzün ve Şahin’in açıklamaları üzerine herhangi bir açıklama yapılmazken, Demirkıran ve Açıkgöz’e İnhisar Belediye Başkanı Mehmet Kepez sahip çıktı.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Tüzün ve Şahin’in Bilecik ve ilçelerinden bi haber olduklarını vurgulayan Başkan Kepez, “ Lütfen kimse öküz altında buzağı aramasın. Kaymakamımız sayın Ali Açıkgöz ün yanındayız.” dedi.

Kur’an ayetinden rahatsız olup seviyesizce saldıranların, Mustafa Kemal Atatürk’ü kendilerine kalkan yapıp beceriksizliklerini örtmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Kepez, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Kaymakam Açıkgöz, “Bu yüzyılda yetişen en kıymetli alimlerden biri olan Mustafa Demirkan Hocaya, Allah’ın ayetini zikrettiği için en galiz ifadelerle saldıranlar, seviyelerini bir kez daha göstermişlerdir.”

Yıllardır Türkçe ezan, Türkce ibadet,türkce Kur’an diye çığırtkanlık yapanlar,bir imamın okuduğu 1400 sene önce vahyedilmiş Kur’an ayetinden rahatsız olup seviyesizce saldırıp,her zaman olduğu gibi Mustafa Kemal Atatürk’ü kendi kötü emellerine kalkan yapıp beceriksizliklerini örtmeye çalışıyorlar.

Aylar önce ilçemizden ayrılan sayın kaymakamımız Ali Açıkgöz ün attığı bir tweeti bahane edip, üstelik Tweette hiçbir devlet büyüğüne hakaret olmamasına rağmen, kaymakam beyin İnhisar da olup olmadığını da bilmeden ( bu arada Bilecik ve ilçeleriyle ne kadar ilgili oldukları da belli oluyor!!!) eleştiri oklarını yönetenler dönüp kendilerine baksınlar.

Sayın kaymakamımız son derece milli ve manevi duyguları olan, çalışkan, dürüst, hizmet aşkıyla yanan, kısa sürede güzel çalışmalar yaptığımız, gelecek vadeden, sevdiğimiz bir kardeşimizdir.

Lütfen kimse öküz altında buzağı aramasın. Kaymakamımız sayın Ali Açıkgöz ün yanındayız. Vesselam…

YORUM YAP

6 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
BİLECİK
1 yıl önce

Çok yazık çok ülkeninim durumuna bakarmısınız Atatürk düşmanları ne kadar çoğaldı

misafir
1 yıl önce

Hocamız ayet okudu. Yarası olanlar gocundu. Chp yine bildiğiniz gibi yani. Tüzün de boş boş konuşuyor.

BİLECİK
1 yıl önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  misafir

Hangi kitapta yazıyor böyle Atatürk e karşı kötülemekle ılgili böyle bir ayet

Misafir
1 yıl önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  BİLECİK

Kötülemekle ilgili ayet yok zaten. Hoca bir ayet okudu. Siz de üzerinize alındınız. Kapatmasaydınız o zaman Ayasofya yı. Kuran-ı Kerim diye bir kitabımız var biz Müslümanların. Orada yazıyor ayet. Bir ara oku tavsiye ederim.

baran ekici
1 yıl önce

nato kafa nato mermer akp zihiyeti

patron
1 yıl önce

seni belediye başkanı yapan halk durup biraz düşünmeli….