Başkan Pamukçu: “Rüşvetin ve Yolsuzluğun partisi olmaz, affı da” | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 11:17

Başkan Pamukçu: “Rüşvetin ve Yolsuzluğun partisi olmaz, affı da”

Başkan Pamukçu: “Rüşvetin ve Yolsuzluğun partisi olmaz, affı da”
Son Güncelleme :

25 Ocak 2022 - 16:12

67 okunma

Yapılan operasyonla Bilecik Belediye Başkanlığı binasındaki odasında rüşvet iddiasıyla gözaltına alınan ve tutuklanan Kayı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı S.E. ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar ve partililerin katıldığı basın açıklamasında, CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“RÜŞVETİN VE YOLSUZLUĞUN PARTİSİ OLMAZ, AFFIDA”

Rüşvetin ve yolsuzluğun partisi olmayacağını ve affının da olmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Pamukçu, açıklamasında, “Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapıyoruz. Temiz ve ahlaklı siyaset yapmaktan yanayız. Maalesef olay Cumhuriyet Halk Partili Bilecik Belediyesi’nde olmuştur. Olmasını istemezdik tabiiki. Rüşvetin ve yolsuzluğun partisi olmaz ve affıda olmamalı. İl Başkanımızın da açıkladığı gibi bizler kendi organlarımızla toplantılarımızı yaptık ve genel merkezimize bildirdik. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin yanındayız. Genel merkezimizin vereceği karara saygılıyız. Gerekli toplantıları yaparak genel merkezimize gönderdik ve süreci bekliyoruz.” dedi.

“GENEL MERKEZE GÖNDERDİK, SÜRECİ BEKLEYECEĞİZ..”

Alınan kararlar ve çıkan sonuçla ilgili soruyu yanıtlayan Başkan Pamukçu, “Bunu öncelikle genel merkezimize gönderdik. Tüzüğümüz gereği genel merkezimiz öncelikle MYK’da değerlendirip yüksek disiplin kuruluna gönderiyor. Genel merkeze iletildiği için açıklama için önce o süreci bekleyeceğiz. Belediye Başkanının göreve devam etmesi halinde merkez ilçe olarak istifa edeceğiz gibi bir karar almadık. Görevimizin başındayız. Sadece yönetim kurulumuz olarak kararımızı alıp genel merkeze gönderdik. Onun dışında herhangi bir istifa kararımız yoktur.” ifadelerine yer verdi.

Diğer yandan, söz konusu basın açıklamasında Belediye Meclis Üyeleri ile ittifak ortağı İYİ Parti temsilcilerinden kimse bulunmazken, CHP Merkez İlçe Yönetiminin tam kadro basın açıklamasında bulunması dikkatlerden kaçmadı..


İLGİLİ HABERLER: 

 

YORUM YAP

10 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
ŞAFAK ŞAHİN
10 ay önce

Bence hepiniz istifa edin…

yaren
10 ay önce

Berna hanım CHP yi bu işe karıştırmayın parayı kim. Aldıysa onun suçu mu demek istiyor.

Emlakcı
10 ay önce

Merak ettim,başkanın kardeşi ne iş yaparki abisine 1.150.000 liraya şimdiye kadar almadığı evi almış.

sagh
10 ay önce

Keşke açıklama yapmasalarmış. Şimdi kafalar daha da karıştı.

bilecikli
10 ay önce

O zaman parti olarak gereğini yapar belediye başkanı yerine başka bir kişi getirirsiniz.

Sezer şahin
10 ay önce

İstifa edenler haklı ve onurlu davranış sergilemiş Bileciğin böyle dürüst insanlara ihtiyacı var

Bileciklim
10 ay önce

Sadece gülüyorum size zorunlu yalan söylemek bu olsa gerek cidden hepiniz istifa edin ve kimse seçim zamanı kapıma gelmesin CHP olarak bu yönetimle oyum artık size haramdır….

bilecikli
10 ay önce

100 TL SU ÜCRETİ
VERGİLERLE 300 TL. FATURA GELDİ

SEMİH ŞAHİN İSTİFA YÖNETEMİYORSUNUZ
PERİŞAN ETTİNİZ MİLLETİ

KEŞKE BUNUDA GÖRSEYDİNİZ AMMA NERDEEEEE

baba hakkı
10 ay önce

sözde halk partisisiniz amma halkı durmadan kazıklıyorsunuz
dibine kadar çamurun içindesiniz

Eğratlı
10 ay önce

Bu tür durumlarda her zaman olduğu gibi suç kişiye ait. Bütün bir partiye filan mal etmek çok saçma. Kişiye sahip çıkılmamış yada örtbas edilmek için çaba gösterilmemiş. Yargıya intikal etmiş, MYK ya gönderilmiş. Sonucu bekleyip görelim bakalım. Kim ak kim kara.