Başkan Şahin: “Ben Bilecik Halkının 9 milyon 500 bin lirasını yedirtmedim” « Bilecik Haber

8 Aralık 2022 - 13:43

Başkan Şahin: “Ben Bilecik Halkının 9 milyon 500 bin lirasını yedirtmedim”

Başkan Şahin: “Ben Bilecik Halkının 9 milyon 500 bin lirasını yedirtmedim”
Son Güncelleme :

23 Haziran 2022 - 16:35

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Rüşvet iddiaları ile ilgili konuştu.

Bilindiği üzere Seven Çarşısı olarak bilinen alanda yapımı devam eden “Alışveriş Merkezi ve Meydan Projesi”nin satış ihalesi aşamasında adı geçen firma Alve inşaat ile belediye anlaşamamış ve iddialara göre belediye iştiraki KAYI A.Ş. yönetim kurulu başkanı S.E. Bilecik belediyesinde bulunan odasında rüşvet alırken yakalanmıştı.

Bu olay üzerine İçişleri Bakanlığınca Belediye Başkanı Semih Şahin, “soruşturmanın selameti” açısından geçici olarak görevden uzaklaştırılmış ve ardından da partisi CHP’den ihraç edilmişti.

Kamuoyunun yakından takip ettiği alışveriş merkezi projesi ve rüşvet iddialarına ilişkin geçtiğimiz günlerde Gazeteci İsmail Saymaz, köşesinde Semih Şahin’in ve Mv. Yaşar Tüzün’ün görüşlerine yer vermişti. Ardından Çelik, Şahin’in iddialarının yüzde yüz yalan olduğunu söylemişti.

Konuyla ilgili sorulan soru üzerine Çelik’in açıklamalarına cevap veren Başkan Şahin, Milletvekili Yaşar Tüzün ve firma sahibine, “Biri dünkü fayansçı, öbürü Ticaret Lisesi mezunu bir vatandaş” diyerek ağır ithamlarda bulundu.

Veli Çelik ve Milletvekili Tüzün ile odasında bir görüşme gerçekleştirdiğini, firmanın taban fiyat verdiğini ancak kendisinin bunu kabul etmediğini dile getiren Başkan Şahin, “Ben Bilecik halkının 9.5 milyon lirasını yedirtmedim, yedirtmem de” diyerek şu ifadelere yer verdi:

Biri bir makama geldiyse o makam ne ifade ederse orada o konuşulmuş demektir. Şimdi bu arkadaş benim odama milletvekiliyle beraber turistik geziye gelmedi. Niye gelir vekille ki onun benim katıma girmesi yasaktı. Sizin arena programınızda saçmaladığı için. Çünkü gerçekten saçmaladı ben ona yasak ettim benim katıma girişi yasaktı. Yaşar Tüzün olunca tabi milletvekilimiz ‘peki’ dedik geldiler. Daha öncede Yaşar Tüzün’le birlikte benle görüştüler yani.

Son zamanlarda Yaşar Tüzün ile beraberdiler zaten. Onun ofisi Bozüyük Belediyesi’nin altında bulunuyor. orada Vedat kazıcı beyin organizasyonunda sürekli görüşmeler yaptılar. Yapsınlar fakat yani son geldiklerinde o diyor ki ‘proje proje’. Ne projesi? Projeden anlamıyormuşum bak bak bak! Dünkü fayansçı 25 yıl bu işin akademisyenliğini yapmış adama ‘projeden anlamıyorsun’ diyor ne diyeyim buna? Ne diyebilirim dersem hakaret olur zaten demeyeyim. Öbürü zaten Ticaret Lisesi mezunu bir vatandaş projeyi benden iyi bilecek hali yok.

Milletvekili olabilir ama mesleki disiplin olarak ilgisiz bir tip. Ben proje bilmiyormuşum ne projesi? Sen niye geldin oraya? İçeriye bir teklif verdin, o teklife he deyin diye geldin. Sen abuk sabuk konuşunca da ben seni kovaladım gittin. Bunun için suç duyurusunda da bulundun başkan beni kovaladı diye. Bende her şey kanıtlıdır, seni kovalar kovalamaz ben orada her şeyi ile de kanıtlıdır kamera görüntüsü ile birlikte.

Hemen ekibime fiyatı belirleyin dedim. Fiyatı 47 milyon 500 bin lira olarak saptadı bizim çocuklar. Bizim satışta çok yetkimiz yok bir tek yetkimiz var tabanı belirlemek. Resmidir ve hiç goy goy falan yok bende 47 milyon 500 bin lira yazdım yolladım. Müteahhit, işin toplamda 38 milyon lira teklifle bu fiyata bağlamaya çalışacakken, arada 9 milyon 500 bin lira fark var. Ben Bilecik Halkının 9 milyon 500 bin lirasını yedirtmedim, yedirtmem de. Diğerleri hep kuru gürültü yalan, dolan goy goy.

Dediğim gibi bundan sonra yalan, dolan, iftiralama, karalama ile siyaset yapanların bu şehirden kökleri kazınacak. Çünkü bu Bilecik bıkmış durumda, bu Bilecik gelişememekten bıkmış durumda 30 yıldır durduğu yerde duruyor. Bunun en büyük müsebbibi bu dikili ağacı olmayan siyasetçilerdir. Bu siyasetçiler gidecek ki Bilecik gençleri, Bilecik çocukları geleceklerini burada görebilsinler.


İLGİLİ HABERLER:

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Osman 23.06.2022 / Cevapla

Yaw he he

Bilecikli 23.06.2022 / Cevapla

Semih başkan Ticaret lisesi dediğiniz kişi 25 yıldır.Halkın sevgisini saygısını kazanan kişi.Sizin gibi 3 yılda halkın nefret ettiyi kişi olmadı.

Yüksel 23.06.2022 / Cevapla

Sen geldin Bilecik,i uçurdun Allah var kendini iyi yetiştirmişsin algıyı güzel yönetiyorsun güzel kelime oyunları yapıyorsun bu mesele sadece alve calve meselesi değil semihhh sen insanların içine çıkmadığın için bilmezsin kendine göre akıl canbazlığı yapıyorsun yemezler hala bekliyoruz geliyor gelmekte olan semihhh

Bilecikli 24.06.2022 / Cevapla

Üç yılda bu kadar yediysen 25 yılda ne bırakacak sin

FALAN FİLAN 24.06.2022 / Cevapla

yaşar bey bunu getirmekle çok hata etti. yazık oluyor yazık Bilecik bunu hak etmiyor.

    Halk 26.06.2022 / Cevapla

    Artık yaşar beyde gitmeli

Misafir 24.06.2022 / Cevapla

KİM HAKLI KİM HAKSIZ HERKESİN HAKLI BİR TARAFİ VARDIR MUHAKKAK
SAYİN VEKİLİMİZ FAZLASI İLE GEREGİ KONUMDA YAPMASİ GEREKENLERİ YAPMIŞTIR SEVİLEN SAYİLAN BİR ABİMİZ
SON BELEDİYE SECİMİNDE BURADAN BİRİ OLMALIYDI BU SONUÇLARI DOGURDU BU İSLER SEMİH BASKANİM SENİ COK UYARDILAR DİNLEMEDİN BELEDİYEDE BU KADAR SİKİNTİLAR YARATTİNİZ SUAN VATANDAS OLARAK SECİLMİSLERİN İCİNDE ATANMİS BELEDİYE BASKAN YARDİMCİLARİNA BAKİYORUM SOFOEU ESAS DURUSTA KAPİ ACİLİYOR YAiklar OLSUN BU ZİHNİYETE OY VERDİK BİRDAHA YOK ABİ
SAYİN VEKİLİM YASAR ABİ BU SECİLMİS ATANANLARA BİR CEKİ DUZEN VERMELİSİNİZ

Misafir 24.06.2022 / Cevapla

SAYİN VEKİLİM ABİİİ
PARTİ İCİNDE BELEDİYE SECİLMİS VE MECLİS UYELERİNİZ İL GENEL MECLİSİ UYEKERİNİZ İNSAN İCİNE CİKMALİ TEL BAKMALİ
DUN BASKAN YARDİMCİSİ OLUP BUGUN SOFORUNE KAPİ ACTİRAN İNSANLARLA SECİM ALİNMAZ

SİZİN MECLİS BASKANİ İKEN KIRMIZI PLAKALI ARAC A BİNERKEN KAPINIZI KENDİNİZİN AÇTIĞINIZ GUNLERİ BİLİYORUZ
BURNU BİR KARİS OY VEREN SECMENİNE BURUN KİVİRAN KENDİNİ KAF DAGİNDA GORENLER ORDUSU

Misafir 25.06.2022 / Cevapla

Aynen yeni başkan yardımcısı vedat kazıcı bey çok havalı ve çok kasıntı birisi gerçekten niyeyse hiç gözüm tutmadı

Halkın sesi 25.06.2022 / Cevapla

Semih Bey ticaret lisesi mezunu dediğiniz adam sizin kat ve kat üstünüz ticaret lisesi mezununun ülkedeki saygınlığı hangi vekilde var heleki il genelindeki sevilip sayılması. Lütfen laf oyunları ile çamur atmayın artık

    Halk 26.06.2022 / Cevapla

    İl genelinde sevilip sayıldığını nerden biliyorsunuz anket mi yaptınız.

Hüseyin 27.06.2022 / Cevapla

A

osman 02.07.2022 / Cevapla

fayansçı dediği kişi kim 🙂