» Başkan Yılmaz: “Osmaneli’nin Gelişmesine Destek Oluyoruz”

Başkan Yılmaz: “Osmaneli’nin Gelişmesine Destek Oluyoruz”
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2020 ( 3 ay önce ) Yaşasın Lösemili Çocuklar!

Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz ve beraberindeki İl Genel Meclisi üyesi Zeki Kayadelen, Ak Parti İlçe Başkanı Şaban Güdem, Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi Alper Karadağ, İl Özel İdare Müdürleri, Bilecik Kanatlı Hayvan Yetiştiricileri Başkanı Azer Sarı ile yönetimi, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’i ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Osmaneli’nin tarımsal ve hayvancılık alanında gelişmesine yönelik yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Osmaneli’nin tarımsal ve hayvancılık alanında gelişmesine destek olduklarını belirten Başkan Yılmaz, ziyarette gerçekleştirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“MERALARIN TEKRAR KULLANILDIĞINI GÖRÜYORUZ”

Osmaneli’de tarımda son yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle büyük gelişme sağlandı ve özellikle de hayvancılıkta çok güzel sonuçlar alındı. Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılıkta köylümüzün kırsal kalkınma, tarım bakanlığı destekleri, genç çiftçi ve kadın çiftçi projeleri sonucu meraların tekrar kullanılmaya başlandığını görüyoruz.

“MAKSİMUM KAPASİTEYİ BİRLİKTE BELİRLEYECEĞİZ”

Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde ise Türkiye’de önemli bir merkez haline geldi, çorak ve tarımda kullanılmayan alanlarda oluşturulan çiftliklerle en az 250 aileye istihdam alanı yaratıldı. Osmaneli ilçemizde bu sektörden geçimini sağlayan en az bin kişi var. Sayıları 45’e ulaşan kanatlı hayvan çiftlikleri aynı zamanda doğayı korurken, yangın ve güvenlik anlamında da büyük katkı sağlıyor. Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde İlçemizde iki yıl içinde maksimum kapasiteye ulaşacağız. Bilecik Kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Başkanı Azer Sarı ile her konuda işbirliği içindeyiz. Kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde yeni yatırımları ve Osmaneli’de maksimum kapasiteyi ve nerede duracağımızı birlikte belirleyeceğiz.

“BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR”

Osmaneli İlçemizde Belediyemizin tarım yatırımları ile çiftçimize destek vermesinin güzel sonuçlarını alıyoruz. Özellikle ilimizin bakanlık onaylı ilk Osmaneli Belediyesi Toptancı Hali ürünlerin gerçek değerinden satılması için büyük katkı sağlıyor. Hal sayesinde alıcı ve satıcı güvenilir ortamda bir araya geliyor.Belediyemizin mezbaha tesisi,yöresel ürün üretim tesisleri de tarımsal ürünlerin değerlendirilmesi için çiftçimize destek oluyor.Yatırımların Osmaneli’de tarımda,hayvancılıkta büyük gelişmeyi sağladığını görüyoruz.

“TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Belediye başkanı Münür Şahin ise ziyaretle ilgili yaptığı açıklamasında, “Birlik ve beraberlik içinde Osmaneli’nin her alandaki hedeflerini gerçekleştirmek için güzel bir tablo oluşturan ziyaretleri ve destekleri için İl Genel Meclisi Başkanımıza,İl Genel Meclisimizin değerli üyelerine, İlçe Başkanımıza ve Kanatlı Hayvanlar Üretici Birliği Başkan ve üyelerine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?