bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» BELEDİYE’DEN AÇIKLAMA

BELEDİYE’DEN AÇIKLAMA
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2020 ( 4 ay önce ) #EvdekalBilecik

Bilecik Belediyesi tarafından Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önünde devam eden çalışmalara ilişkin vatandaşlarımız ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yazılı açıklama yapıldı.

Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bilecik Belediyesi tarafından sürdürülen yağmur suyu altyapı çalışmalarının sorunsuz bir şekilde devam ettiği ve çalışmalar kapsamında Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önünde bulunan Kayı Boyu anıtının kaldırılması gerekliliği konusunda şu bilgilere yer verildi:

“KARAYOLLARININ İZİN VERMEMESİ NEDENİYLE…”

‘’Belediye Başkanlığımız tarafından Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi karşısı ile önündeki çalışmalar kapsamında 2200 çapında yatay delgi yapılmaktadır. Park 2 Sokak ile karşısında yer alan Kültür Kongre Merkezi önünde 70 metre uzunluğunda çalışma yapılmaktadır. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün, yüzeyde açık kazı çalışmasına izin vermemesi nedeniyle Park 2 Sokak ile karşısında yer alan kongre merkezi önüne derinliği 10 metre olacak bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Çalışmalar kapsamında 8 metre eninde ve 8 metre uzunluğu olmak üzere geniş bir çalışma alanı gerekmektedir.

“KAYI BOYU ANITININ KALDIRILMASI UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR”

Belirtilen alana ilişkin olarak, kültür ve kongre merkezi temeline zarar vermemek, karşıda yer alan yol güzergahını kapatmama adına ve yapılan hesaplamalara dayanarak, çalışmanın tam merkezinde yer alan Kayı Boyu anıtının kaldırılması uygun görülmüştür. 2 kademede gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında daha önce Park 2 Sokak’ta yaşanan heyelanın tekrar meydana gelmemesi için daha detaylı bir çalışma gerçekleştirilecektir. Belediye Başkanlığı olarak vatandaşlarımızı çalışmalarımız hakkında bilgi vermeyi sürdüreceğiz’’ ifadelerine yer verildi


İLGİLİ HABER İÇİN RESME TIKLAYINIZ..

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

3

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Tarık11

iyi oldu beton yıgıntısından baska bişey deil bahceli evlerdeki 4 parmaklı rabia işaretli heykeli de kaldırın

Bilecikli

Tarık bey o dediğin 4 parmaklı rabia işareti olmasaydı.O beğenmediğimiz Suriyeliler varya işte bizde onlar gibi olacaktık.Ama sizin orasına kafanız çalışmaz veya işinize gelmez.

Asi11

Rahatsz oluyorsunuz dimi… tugra da kayi isaretinden osmanli izlerinden…. nyseki son gelisiniz belediyenin basina pismanliksiniz