bilecik özel çocuk akademisi

» Bilecik Bayramda Evdeyiz

Bilecik Bayramda Evdeyiz
Yazar: Ali Osman Çelikal |  Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2020 ( 4 ay önce ) Önemli: Maske, Mesafe ve Temizlik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında, Ramazan Bayramı’nı evlerde geçireceğimizi açıklamıştı.

Erdoğan’ın bayram günlerini de kapsayan 22 Mayıs – 26 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurmasının ardından, İçişleri Bakanlığı, ilgili genelgeyi il valiliklerine gönderdi.

21-22 MAYIS’TA MARKETLER 23.00’E KADAR AÇIK OLACAK
Genelgeye göre, 4 günlük kısıtlama öncesi 21 ve 22 Mayıs’ta market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 23.00’e kadar faaliyetlerine devam edecek.

Yine genelgeye göre, 23 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.

Kısıtlamanın olduğu günler, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile ekmek satan bayiler ve tatlıcılar açık olacak.

PAZAR, PAZARTESİ VE SALI GÜNLERİ TÜM DÜKKANLAR KAPALI OLACAK
Kısıtlamanın olduğu pazar, pazartesi ve salı günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ile online satış yapan yerler kapalı olacak.

Bayramın birinci günü, şehit yakınları ve refakatçileri kabir ziyareti yapabilecek. Talep halinde ulaşımları valilik ve kaymakamlıklarca sağlanacak.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

9

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ömer

“Genelde” derken.

CHP li

Yalan dolan kimse tayyibe inanmıyor aynı fetö gbi yaptı hep yun milleti tavuklar gibi evde tutuyor kimsede ses çıkartmıyor beklyin bekleyin biter …

bosmanelili

ulan chdp lı zındık tayyip erdoğan beyin damarlarınızı yaktırdı. değilmi ?
evde durmada virüs seni bi zertletsin

bilecikli

bak trol cahil halk partili trol hayatınınz yalan dolan başkasına bari iftira atma

baba hakkı

çık kardeşim çık tutanmı var senin gibi virüse kabadayı olan ödleği

şakir

çık dışarıya size yakışanı yani
elinde bira şişesi erketelik yap

Alııı

Genelge

Tepkili

Yasakmış gezen yine geziyor hicde denetim yok.yan komsumuz 65 yas üstü hergun geziyor bunu niye kimse görmüyor.zabita sormus kac yasindasin diye 63 demis aptallar diye kahkahayla anlatiyor.yazikki ne yazık

bilrcik li

Polisler ancak ceza yazsın ne esnaf kaldı nede halk herkese ceza yazdılar haram zıkkım olsun bunnunuzdan fıtll fıtl gelsın bu paralar neymiş ne kadar ceza yazarlarsa o kadar /5 alıyorlarmıs haram olsun tefeclık yapıyor resmen görevlıler