» Bilecik Belediyesinde Personel Kıyımına Başlandı!

Bilecik Belediyesinde Personel Kıyımına Başlandı.

Belediye İştiraki olan KAYI AŞ. bünyesinde sözleşmeli olan bazı personelin sözleşmeleri yenilenmediği belirtilirken, şimdiye kadar yaklaşık 20 kişinin bu tür bir uygulamayla karşı karşıya geldiği ve işten çıkartıldıkları ve önümüzdeki günlerde bu sayının daha da artacağı iddia edildi.

ÇIKARTACAKTINIZ, NEDEN ALDINIZ?

Belediye de Başkan Semih Şahin’in göreve başladıktan sonra yaklaşık 150 kişiyi işe aldığı öne sürülürken, işten çıkartılan ve sözleşmeleri yenilenmeyecek olan kişi sayısının da işe alınan kişi sayısına yakın olduğu iddia edildi. Seçim çalışmaları sürecinde kimsenin işi ve aşıyla uğraşmayacağını açıklayan Semih Şahin’in, aldığı bu kararın ne parti yetkilileri nede CHP’li meclis üyeleriyle paylaşmadığı, hatta belediyedeki danışmanlarının liste hazırladığı da konuşulan iddialar arasında yer aldı.

AİLELER ARASINDA İNFİALE YER AÇACAK

Kış aylarının ortasında olduğumuz şu günlerde Belediye Başkanı Semih Şahin’in böyle bir personel kıyımına gitmesi aileler arasında infiale yer açarken, adı geçen sözleşmelerin en azından yaz aylarında yapılabileceğinin daha doğru olabileceği vatandaşlar tarafından yorumlandı.

“İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNAMAK BİZİM GÖRÜŞÜMÜZE UYMAZ”

Öte yandan, Başkan Şahin 31 mart yerel seçimi öncesi bir gazeteye verdiği röportajda, İşçi çıkartma mevzusu, bizim mantığımızda olan bir şey değil, İnsanların ekmeğiyle oynamak bizim hiçbir görüşümüze uymaz açıklamalarına yer vermiş, Bilecik’te daha önceki dönemde Başkan Adayları söz vermelerine rağmen iktidar olduklarında bir işçi kıyımı yapmıştır diyerek şu ifadelere yer vermişti:

“İŞÇİ ÇIKARTMAK BİZİM MANTIĞIMIZDA OLAN BİR ŞEY DEĞİL”

“Şişli Belediyesi’nde benim olduğum dönemde bütün kararlar emekten yana alınmıştır ve Türkiye genelindeki Belediyelere kıyasla en iyi ücreti veren Belediye, Şişli Belediyesi olmuştur. Bu da Sayın Hayri İnönü ve benim çabalarımla oluşmuş bir durumdur. İşçi çıkartma mevzusu, bizim mantığımızda olan bir şey değil. İnsanların ekmeğiyle oynamak bizim hiçbir görüşümüze uymaz. Bilecik’te daha önceki dönemde Başkan Adayları söz vermelerine rağmen iktidar olduklarında bir işçi kıyımı yapmıştır. Çok sayıdaki insanı grup halinde, mobing uygulayarak ya da doğrudan olmak üzere işten çıkartmışlar ve kendi adamlarını doldurmuşlardır. Kimsenin ekmeğiyle oynamayı düşünmüyorum. Belediye çalışanları olarak işini gücünü doğru yapan herkes benim ekibimdir.”

11 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bilecik'li

Yazıkkk… martin sonu bahar diyenler mutlu mu acaba

beka sorunu

mutlu mutlu sen merak etme

Bilecik'li

Keyfini sürün ozaman elbet o mazlumların ahı çıkar işten çıkarılanlar amir memur üst düzey masa başı çalışanı değil beden işçisi bedennnn

beka sorunu

Önceki belediye başkanı yapmadı mı o zaman neredeydin.

Bilecikli

Martın sonu bahardı Semih şahin noldu hayatımızı kararttın Kışın ortasında bizi çıkardın allah nasıl biliyorsa öyle yapsın

Bilecikli..11

Selçuk ERDAG çıkardı işcileri başkan deil çünkü belediyeyi o yönetiyor

Melehat can

CHP sever boyleseyleri normal Allh büyük

Bilecikli

Yok akp yapmadi sanki partizanlik akplileri aldi heryere kendi adamlarini aldi bizm yuzumuze bile bakmadilar

Misafir

Bu yorumu yazarken çok düşünmemişsindir umarım. En azından Cumalıköy belediyesi olmayacak

Bilecikli..11

Cumalı köyden iki kişi çıktı iyi bak diger kadro yerinde Ahmet GÜRSES sayesinde kaliyorlar iyi bak körmüsün

Bilecikli

Bu zihniyetle siz devam edin buu tarih sizi birdaha yazamayacak kayyum atansın

buğday tanesi

Tabi işinize gelmeyince ata kayyumu geç ne güzel türkiye be

Beşiktaşlı

Kıç sıkışınca kayyum he … Komiksiniz hemde çooookk 😂😂

Misafir

Hep ak partililer belediyenin ekmeğini yiyecek değil birazda chpliler belediyenin ekmeğini yesinler zamaninda ayni şeyi ak parti yapmişti iyi konumdaki insanlari kanalizasyon temizliğine vermişti

Bilecik

Keser döner sap döner hesabı olmuş 🙂

ortak başkan

cumalıköy belediyesine ne zaman bakıcaksın semih bey yazık sana yeni başkan madem yapacaksın torpil cumalı köy den başla bizde seni destekleyelim..

Bilecikli

Cumalı köy belediyesinin bir tane istetme başkanı var.Onlara birşey olmaz.

MEHMET

Sırtını belediyeye dayayanların temizliği geldi sanırım.

Bilecik'li

Hepsi beden işçisi, masa başı çalışanı değil! ter akıtarak mi sırtlarını dayamışlar acaba

beka sorunu

Masa başına da gelir sıra merak etme sen.Bundan önceki başkan daha beterini yaptı rahat ol.

Bilecikli..11

O oo iş işten gecti bütün AKP yalaka takımları hepsi semih ŞAHİN e sarılmışlar memurlar el pençe bir gün gidin de görün hepsi kuzu gibi :))

beka sorunu

Öyle olacak tabi ne olacak ya

hesap

Alma mazlumun ahını çikar aheste aheste bir zamnlar cikarilan issiz kalan insanlarin yerine simdi bu cıkarilanlar gelmemismiydi zaten

Misafir

Yazık kış gününde olmasaydı iyiydi ama

Bilecikli

Her gelen belediye kendi çevresini toplarsa böyle olur yatacak yeriniz yok sizin .
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste…..

beka sorunu

Kabul ediyorsun yani önceki belediyenin de topladığını. Öyleyse chp belediyesinden önce eleştirmen gereken selim yağcı belediyesi var.

Bilecik'li

Size mutlu baharlar diliyorum sadece

Bilecikli

Ben çok merak ediyorum.100 yıldır CHP ne yapmışki.Türkiyenin önünü kesmekten projeleri engellemek ten başka ne yapmışki.100 önce nasılsa şimdide aynı.

Bilecik'li

👏👏👏