Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet operasyonunda yeni gelişme | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 09:56

Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet operasyonunda yeni gelişme

Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet operasyonunda yeni gelişme
Son Güncelleme :

19 Ocak 2022 - 23:58

91 okunma

Bilecik Belediyesi iştiraki Kayı A.Ş. yönetim kurulu başkanı S.E., İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Kent meydanında devam eden bir AVM inşaatının belediyedeki işlemlerini takip etmek için 200 bin dolar aldığı sırada suçüstü yakalanan S.E., belediye binasındaki incelemenin ve Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

Bilecik Belediyesi’nde “S.E. Bey” olarak anılan ve “Belediye başkanı danışmanı” olarak tanıtılan, ayrıca belediye içerisinde birçok konuda söz sahibi olan S.E.’nın, inşaatı devam eden yaklaşık 42 milyon lira bedelli AVM’nin işlemlerini takip etmek için bir kişiden 5 milyon lira istediğini, ancak 200 bin dolar nakit ve 130 bin dolar senet karşılığı anlaşmayı kabul ettiği iddia edildi.

Ayrıca, soruşturmayı derinleştiren KOM birimleri şüphelinin, bina ruhsatı almak isteyen bir başka kişiden de 400 bin lira rüşvet istediğini belirledi.

OLAY..

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden bir firmanın yönetim kurulu başkanı olan, ancak kendisini “belediye başkanı danışmanı” olarak tanıtan Kayı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan S.E., kentte devam eden bir AVM inşaatının belediyedeki işlemlerini takip etmek için 200 bin dolar aldığı sırada suçüstü yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Bilecik Belediyesinde “belediye başkanı danışmanı” olarak kendisini tanıtan, ancak gerçekte belediye iştiraklerinden Kayı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan S.E.’nın, bina ruhsat bedeli ve iş takibi için başvuranlardan rüşvet istediğini tespit etti.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, zanlının, inşaatı devam eden yaklaşık 42 milyon lira bedelli AVM’nin işlemlerini takip etmek için bir kişiden 5 milyon lira istediğini, ancak 200 bin dolar nakit ve 130 bin dolar senet karşılığı anlaşmayı kabul ettiğini belirledi.

Para alışverişinin, şüphelinin Bilecik Belediyesindeki ofisinde yapılacağını öğrenen ekipler, operasyon için harekete geçti.

S.E., seri numaraları önceden alınan 200 bin doları aldığı sırada düzenlenen operasyonda suçüstü yakalandı.

Soruşturmayı derinleştiren KOM birimleri şüphelinin, bina ruhsatı almak isteyen bir başka kişiden de 400 bin lira rüşvet istediğini belirledi.

Gözaltına alınan zanlı, emniyete götürüldü.

Bilecik Belediyesinde rüşvet alan kişi polis ekiplerince suçüstü yakalandı

Bilecik Belediyesinde rüşvet alan kişi polis ekiplerince suçüstü yakalandı

Bilecik Belediyesinde rüşvet alan kişi polis ekiplerince suçüstü yakalandı

Bilecik Belediyesinde rüşvet alan kişi polis ekiplerince suçüstü yakalandı


İLGİLİ HABERLER:

YORUM YAP

24 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
misafir
10 ay önce

Chp deyince rüşvet ve yolsuzluk akla gelir. Daha çok rezil olacaksınız bu başlangıç. Tükürün suratlarına….

Ahmet
10 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  misafir

hadi orda, daha dün 3 akpli belediye baskani rusvetten dolayi tutuklandi. Birisi Sirnka da idi. algi yaratma.

Birisi
10 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Ahmet

Konu AKP değil,konuyu saptırmaya çalışma,savunulacak hiçbir tarafı yok

misafir
10 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Ahmet

Ahmetttt kuş uçtu. 200 bin dolar artı 130 bin dolar senet… Hadi savunun hadi buyurun. Chp li olmak demek rüşveti savunmak demektir. Hadi savunun… Hadi durmayın… Nasıl ki chp il teşkilatlarındaki tecavüzleri savundunuz bunu da savunun hadi….

visitoreleven
10 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  misafir

Camilerde toplanan paraların bile nerelerde kullanıldığını gördük, ENSAR’da iğrenç ilişkileri gördük. Bu işlerin parti ile şunla bunla ilişkisi yok helal süt emmekle alakalı bir olay Bu olaydaki şahıs da suçlu ise cazasını çekmeli.

misafir
10 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  visitoreleven

Camiyi bırak o pis ağzına camiyi alma. 200 bin dolar artı 130 bin dolar rüşvetçileri konuşalım. Suçüstü bastılar chp yi suç üstü… Hadi ağlayın cami ensar diye hadiiiiii

Bak gör
10 ay önce

Nereye uzanıyor ise sonuna kadar araştırılmalı tek değildir.

Bilecik'li
10 ay önce

Martın sonu bahar 🤣

Bileciklim
10 ay önce

Bunun devamı gelir belediyeye girmeden sarma içip girdikten sonra parlement içenler arabalarını değiştirenler kraldan çok kralcı gibi gezenler Hadi bakalım aciklamalar nasıl olacak bekleyip gorecez S.E avaneleride sorgulanır mi ki

Aaaaa
10 ay önce

O kadar söyledik söyledik ispat edin dediler ahada size ispatı

Mustafa duran
10 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Aaaaa

Onca organizasyon yapildi Bilecik’te hangi firmalar yaptı kaç lira ödendi kimler sebeblendi belediye şirketi uzerindenmi yapıldı onca konserler yılbaşı sokak partileri sayın başkan bunlarında açıklasın lutfen

Ali.M.
10 ay önce

Hiç kimse böyle aptalca bir tuzağa düşmez !l

Birisi
10 ay önce

CHP zihniyetine yakışan bir davranış sergilenmiş doğrusu,CHP liler ayakta alkışlamalı bu durumu

David Bernier
10 ay önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Birisi

Cahil cahil konuşup işi siyasete getirme. Bu rüşvet yolsuzluk A parti zamanındada vardı

Birisi
10 ay önce

İlk mi bu? Yeni operasyon yapılması ayak kaydırma gibi. Geldiğinden itibaren iş yeri ruhsatları ve 30 40 bin TL paralar ile başlamıştı yapmaya yeni mi farkedilmiş ?

David Bernier
10 ay önce

Bazı koyun zekalılar ve ikdidar seviciler fırsattan istifade yolsuzluğu CHP’nin üzerine atmaya başlamış. Bu adam belediyede görevli değil KAYI AŞ. yönetim kurulu başkanı ve sözde danışman sırtlanın teki hemen işi siyasete aret etmeyin. Bu arada bu adam İkdidar partisi yonetimindeykende belediyedeydi ozamanlarda yolsuzluk rüşvet yapmadığı ne malum.

Gülizar
10 ay önce

Yazıklar olsun. Hangi parti olduğu önemli değil. Hizmet yok ama rüşvet çok ülkemizde. Rabbim kimseye yemek nasip etmesin haram para

Merakli
10 ay önce

Bir arkadaşım, çok zeki ve zengin adam hiç ihtiyacı yok kredi kartının limitini bile bilmiyor demişti. Ben de madem öyle İstanbul dan niye buraya gelmiş, sen burada ki işini Yenipazar a tasirmisin diye sormuştum.Hiç onaylamamistim hele gelen bir sekreter var o da istanbuldan,bizimkilere yetmiyor,şöyle finansciymis böyle finansciymis, baya iyilermis.Arkadas sanki memlekette sekreter bitti.

Merakli
10 ay önce

Getirirken nasıl kasildiysaniz, şimdi kafanızı kuma gömüp hicbirsey yokmuş gibi davranmayın bütün belediye ve partili makam sahipleri, derhal gorevlerinizden istifa ediniz

misafir
10 ay önce

Hangi salak gece kendi resmi makamında rüşvet alır? Resmen kumpas

misafir
10 ay önce

40 adet dairesi olan başkanların açıklamasını kim yapacak acaba

YANLIZ KURT
10 ay önce

Ben bir CHP meclis üyesi olarak bu konuda Emniyete teşekkür ediyorum.Belediyedeki bu durum organize den Belediye başkanın haberi de var bu günkü durum DEİL defalarca Başkana söylememize rahmen Selçuk denen şahsı korudu Başkanı derhal görevden alsınlar şöförün den ve Müdürlerine kadar Başkan yardımcılarına kadar işin içindeler ve bu küçük bir rüşvet işin içinde başkan yardımcıları da var.İyi partı Akp dahil….

Recep ERTÜRK
10 ay önce

3-5 Şerefsizin yaptığı böyle rüşvetler Bilecik Belediyesinin tamamını hedef almamalı, zaten mantıklı düşünecek olur isek daha önce hiç rüşvet vermemiş birisinden böyle yüksek meblağ talep edilmesi beklememiz, hata olur,

Tekin
10 ay önce

Nerden gelmiş bu adam bi bakalım.bu iş çok su götürür rakam çok yüksek .daha evvelide vardir yazik cezasini yargı versin.