Bilecik İl Milli Eğitim Müdüründen Belediye Başkanı Semih Şahin’e Eleştiri « Bilecik Haber

10 Aralık 2022 - 02:13

Bilecik İl Milli Eğitim Müdüründen Belediye Başkanı Semih Şahin’e Eleştiri

Bilecik İl Milli Eğitim Müdüründen Belediye Başkanı Semih Şahin’e Eleştiri
Son Güncelleme :

27 Mart 2021 - 11:47

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Sami Akyol, Belediye Başkanı Semih Şahin’i eleştirerek, “Her meslekten, her yaştan, her ırktan kadınlarımızın destekçisiyiz. Hiçbir şekilde, hiçbir yerde, hiçbir kimseden zarar görmelerini istemeyiz” dedi.

İl Müdürü Akyol, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in fotoğrafının yer aldığı billboardlardaki İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili öğretmenler için sarf edilen sözler tepki gösterdi.

Akyol, “Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her meslekten, her yaştan, her ırktan kadınlarımızın destekçisiyiz. Hiçbir şekilde, hiçbir yerde, hiçbir kimseden zarar görmelerini istemeyiz. Ancak Bilecik Belediyesinin, niyeti ne olursa olsun, içinde öğretmenlerin de yer aldığı meslek gruplarını bu tip söylemlerle töhmet altında bırakmasını kınıyoruz. Kaldı ki öğretmenlik yalnız bir meslek değil; gönülden gelen bir oluşum, ailelerin biricik çocuklarını emanet ettiği bir güvence, en saf şekliyle vicdan ve şefkatin vücut bulmuş halidir. Cennetin, ayakları altına serildiği; bir anne, bir eş, bir kardeş olarak kültür ve medeniyetimizde kadının apayrı bir yeri vardır.Böyle kutsal bir meslek grubundan şiddet beklemek ise adeta bir gaflettir. Müdürlüğümüzün, değerli öğretmenlerimize yapılan bu yersiz ithamları kabul etmediğini belirtip her birinin sonuna kadar yanında olduğumuzu bildiririz” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Sybil 27.03.2021 / Cevapla

Niye üstlerine aliniyorlarki…atalarımızın söylediği bir söz vardır…isgilli g… tingilder diye …öğretmenlerin şiddet uygulamak için illaki çocukları dovmesine gerek yok.cocuklar arasında ayırım yapılmasida bir şiddettir, psikolojik bir şiddettir…Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü bir zahmet makam masasından arada sırada kalkıp öğrencilerle ve aileleriyle görusse yada görüşmüş olsa bu şekilde bir aciklama yapabilirmiydi acaba…Ki nitekim kimse bütün öğretmenleri,polisleri,eşleri,anne,babaları zan altında bırakmıyor.Anlatilmak istenilen de zaten haberlere konu olan yada olamayan ,gizli yaşanılan şiddete dur diyebilmek degilmi?ama herkes sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi gündem olma çabasında…artık boyle basit şeylerle uğraşmayın.21nci yüz yılda bu tür siddetlerin uygulanmaması için çaba gösterin,İstanbul Sözleşmesine,yaşam hakkimiza sahip çıkalım…

  misafir 28.03.2021 / Cevapla

  “cocuklar arasında ayırım yapılmasida bir şiddettir, psikolojik bir şiddettir” güzel söylemişsiniz, belediye başkanının, paçavra olarak gördüğüm, asla tasvip etmediğim, belediye hizmetleri ile uzaktan yakından alakası olmayan bir sözleşmenin peşine takılıp belediyenin parasıyla yani benim paramla ilan asarak zoraki şekilde, içinde sapkınlığı özendirici unsurların bulunduğu bu fikriyatı bana dayatması da psikolojik şiddet sayılır mı?

Gurbetci 27.03.2021 / Cevapla

karamanda adanada cocuklar cayircayir yanarken tecavuze ugrarken andimiz kaldirildi 23 nisan cocuk bayaramina karsi uyduruk turkce olimpiyatlar yapilirken neredeydiniz niye eletirmediniz niye karsi cikmadiniz CHP li belediyelene gelince kaplan kesiliyosunuz

  misafir 28.03.2021 / Cevapla

  şimdi, argümanın temeli yalan olunca insan ne diyeceğini bilemiyor tabi, kim yanan çocuklar konusunda eleştiri yapmamış, kim karşı çıkmamış, bu topraklarda bu duruma tepki göstermemiş tek bir Allahın Kulu yok ki sana cevap verelim, temel çürük,
  23 nisan konusuna gelince sana bir tarih dersi vereyim, 23 nisan 1920 den beri meclisin açılış yıldönümü olarak kutlanmıştır ve resmi olarak çocuk bayramı felan değildir, Mustafa Memalin çocuklara armağanı felan söylemleri de bildiğin dümdüz yalandır. 1920 lerin sonunda uluslararası bir çalışmaya Türkiyeyi temsilen katılan o günün Çocuk Esirgeme Kurumu yetkilileri, çalıştayda alınan karar gereği ülkede çocuklara ait bir gün belirlemek durumunda kalmışlar, devlet desteği olmadığı için zaten kutlamalarla geçen 23 nisan tarihini kendi çaplarında çocuk bayramı olarak kabul etmişler, yıllarca kendi çaplarında cılız kutlamalarla geçirmişlerdir. Mustafa Kemal tek bir çocuk bayramı törenine katılmamıştır(tek bir fotoğraf, tek bir gazete haberi, tek bir resmi kutlama mesajı bulamazsın), hatta bu konuda tek kelime özlü bir sözü yoktur, aksini iddia eden, Mustafa Kemalin 23 nisanı nerde ne zaman hangi konuşması ile çocuklara armağan ettiğini tarihi belgesi ile getirsin önüme koysun.
  Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere, malum 1980 darbesi yapılıp meclis feshedilince, yıllarca aksatılmadan kutlanagelen 23 nisan resmi bayramının nasıl kutlanacağı sorunuyla karşılaşır sevgili Evren Paşamız, öyle ya kapattığı meclisin açılışını kutlayacak kadar yüzsüzlük yapamayacaktır. arar tarar bi bakar ki 23 nisanı birileri çocuk bayramı diye kutluyor hooop bir kanun çıkarır 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı diye nur topu gibi bir darbe ürünü bayramımız oluverir.
  Hamaseti bırak dostum, oku, araştır, öğren. Sürekli olarak yobazlıkla, gericilikle suçladığınız bizler öyle yapıyoruz.

ilkosmanlı 27.03.2021 / Cevapla

Teşekkürler müdürüm. öğretmenlerine sahip çıkan müdürlerin olması ne güzel. Öğretmenleri siddet yanlısı tacizci gösterip sözde sapkın lgbti oluşumlara destek çıkanlara bir cevap olmuş ama anlayana. Hala yazılan ifadelere sahip çıkan zavallılar var malesef. Onlar istemesede onların çocuklarını korayacak duyarlı yöneticilerimiz var çok şükür

Mustafa HARMAN 29.03.2021 / Cevapla

Hocam siz işinize bakın,devlet memurusunuz, böyle siyasi toplara girmeseniz daha iyi olur.Zaten koltugunuzu almışsınız , yaşınız da var.

  misafir 30.03.2021 / Cevapla

  Mustafa bey, bir milli eğitim müdürünün, yöneticisi olduğu kuruma, mesai arkadaşlarına yönelik yapılan bu yakışıksız ithamlara cevap vermesinde nasıl bir mahsur gördünüz anlamak gerçekten güç, semih şahin ve chpli belediyenin, istanbul sözleşmesini aslında içeriği, getirisi götürüsü açısından ele almadığını, SİYASİ BİR TOP olarak kullandığını ortaya koyan ifadenize de sonuna kadar katılıyorum