bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Bilecik Sağlık-Sen’den Kornalı Eylem

Bilecik Sağlık-Sen’den Kornalı Eylem
Yazar: Ali Osman Çelikal |  Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2020 ( 4 hafta önce ) İlik ver, umut ol!

Bilecik’te Sağlık-Sen tarafından kornalı eylem gerçekleştirildi.

Sağlık-Sen Bilecik Şubesi tarafından “Döner Sermaye Dönmüyor Kornalı Eylemi” gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü önünden başlayan konvoy kornalar eşliğinde kent merkezinden Yeni Devlet Hastanesine kadar devam etti. Konvoyda araçlara “Döner Sermayede Adalet İstiyoruz” yazılı “maskeler” takıldı.

Burada basın açıklamasında bulunan Sağlık-Sen Bilecik Şube Başkanı Süleyman Akyıldız, Sağlık çalışanlarının seslerini duyurmak, yaşadıkları sorunların çözümü için yetkilileri harekete geçirmek amacıyla eylem gerçekleştirdiklerini belirtti.

Gerçekleştirilen kornalı eylemin tüm ülkede yapıldığını belirten Başkan Akyıldız, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“ÖTEDEN BERİ SÜRE GELEN PEK ÇOK SORUN VAR”

Diyoruz ki; çok geç olmadan, yanlış üstüne yanlış yapmadan sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren halini almış sorunları çözülmelidir. Artık yeter!!! Alın teri ise alın teri! Fedakarlıksa fedakarlık! Cansa can! Biri de çıksın, sağlık çalışanları bunlardan beri desin. Elini vicdanına koyan hiç kimse, bunu diyemez! O halde neden sorunlar görmezden, duymazdan, bilinmezden geliniyor! Öteden beri süre gelen pek çok sorun var…

“BUNLAR GÖRÜLMEYEN SORUNLAR DEĞİL”

Örneğin; Her geçen gün sağlık çalışanlarının yükü daha da artmıyor mu? Artıyor… Sözleşmeli istihdam modelinde çalışanlardan kadro güvencesi esirgenmiyor mu? Esirgeniyor… Sağlık çalışanlarının çocuklarına kreş imkanları çok görülmüyor mu? Görülüyor… Hemen her gün bir ya da birkaç sağlık çalışanı kör şiddetin kurbanı olmuyor mu? Oluyor… Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliğinde ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alındı mı? Alınmadı… Bunlar bilinmeyen, görülmeyen sorunlar değil!

“ELEŞTİRİLERİMİZ BAKİDİR”

En çok da bu nedenle üzülüyoruz! Ortak akıl ve alternatif çözüm önerilerine kapı aralandığında çözülemeyecek sorun olmadığı inancındayız.  Önemli olan çözüm iradesinin ortaya konmasıdır. En altından en üstüne kadar hangi yetkili ile konuşsak, bize hak veriyor, “biliyoruz” diyorlar. Ancak çözüm noktasında yeterince hassas hareket edilmediğini görüyoruz. Çözümsüzlük, adaletsizlik, aşırı iş yükü, şiddet sağlık çalışanlarının kaderi olamaz! Artık her seferinde tekrarlanan yanlışlıkların, haksızlıkların son bulması gerekiyor. Ek ödeme yönetmeliğinin tümüne yönelik eleştirilerimiz bakidir.

“ALIN TERLERİNİN KARŞILIĞINI VERMEK İÇİN..”

İhtiyacı karşılamak üzere geçtiğimiz hafta yapılan düzenlemeyle iyi niyet ortaya konmuş ancak sahanın haklı beklentileri yine karşılanmamıştır. Sağlık-Sen olarak öneri ve eleştirilerimizi her daim yetkililerle paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz. Bizim bildiğimiz bir düzenleme, çalışanların hakkını hukukunu gözetmek, alın terlerinin karşılığını vermek için yapılır. Düzenlemede genel hatlarıyla bir takım iyileştirmeler yapılmış olsa da binlerce sağlık çalışanı yine göz ardı edilmiştir.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÜLKENİN SİGORTASI”

Çalışma barışı ve huzurunu bozan bu durumu asla kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Biz, sağlık çalışanlarının hem gür sesi olmak hem de kazanım adresi olmak için bu yola çıktık. Üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya kararlıyız. Yetkililerden sesimizi duymalarını, artık biraz olsun sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmelerini bekliyoruz. Gidilen yol, yol değil, çıkmaz sokak!  Sağlık çalışanları pandemi sürecinde bu ülkenin sigortası olduklarını bir defa daha kanıtladılar.

“HİÇBİRŞEY İÇİN VAKİT GEÇ DEĞİL”

O nedenle yetkililer, bu çıkmazdan bir an önce dönerek, sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmek mecburiyetindeler. Hiçbir şey için vakit geç değil. Unutmamak gerekir ki çıkmaz sokakta geri adım atmak ilerlemenin ta kendisidir. Vakit çok geç olmadan, yetkilileri, sağlık çalışanlarının seslerini duyarak sorunlarını çözmek için girdikleri çıkmaz sokaktan geri adım atmaya davet ediyoruz.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

11

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Motorcii

Maşallah arabalara bak hepsi 200 binin üstünde. Bide döner sermaye dönse ne olacak kim bilir 😀 insanlar asgari ucretr fabrikada ne şartlarda çalışıyor gidin bı bakın şükredin halinize.

Erhan

Arkadasim bunlar fabrika işcisi degil devlet memuru adamlar gece gündüz calisiyo imam kadar para almiyo kiyaslayacaksan imamla kiyasla 15 dk namaz kaldırıp diger zamanlarinda ek iş yapan imamla kıyaslarsan daha iyi olur

sağlıkçı

eleştirdiğin sağlıkçılar senin bakmadığın bütün aile büyüklerine hasta olduğunda gece gündüz çalışıyor elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor sende oturmuşun klavyenin başına ahkam kesiyorsun hasta olup gelirisin bir gün onların yanına

Hakan

Bu tür bir gösteriyi Ankarada yapmanızda fayda görüyorum

gül..11

bunlar hepsi fişlenmiştir şimdi yerleri hazır

Gülme11

Biz türk bayrağının dalgalandığı her yerde çalışırız sen rahat ol.

kimbilir

bu parayla herkes calışır vijdanınız rahat mı yanınızda asgari ücretle calısanlardan

emekli

kKeşke üyesi olduğunuz genel yetkili fakat etkisiz sendika masada gece yarısı operasyonla diğer memurları satmasa idi sizleri desteklerdim sizlerin sayesinde emekliler bile kaybetti o yüzden riyakar görüyorum

vatandaş

asgari ücretle ev geçindiren ne yapsın, hak ararken bi çevrenize de bakın, her mesleğin kendine göre zorlukları var ama işe girerken bu zorlukları kabul ederek işe başlıyorsunuz. Nerede sizin hipokrat yemininiz. Diğer yorum yapan arkadaşın dediği gibi hiç ucuz araba da yok, TOK AÇIN HALİNDEN NE ANLAR ,gariban ses çıkaramadığı için tuzu kuru olanın sesi çıkıyor herzaman.Katılıyorum ücrette adalet ama sadece bir sektörde değil her sektörde ADALET…

Erhan

Başta imamlardan başlayalım o zaman günde 4 defa 10 dakikadan namaz kildiriyorlar sabah namazina da gitmiyorlar aldıkları para saglikcilardan fazla sen evindede namaz kilarsin ama hastqneye gitmeden tedavi olamazsin

Önemlimi

3 tane araba var