BİLECİK’E HAYRAN KALDILAR | Bilecik HaberBilecik Haber

7 Aralık 2022 - 10:42

BİLECİK’E HAYRAN KALDILAR

BİLECİK’E HAYRAN KALDILAR
Son Güncelleme :

08 Ağustos 2022 - 9:40

830 okunma

Pazaryeri ilçesine gelen Ulusal gazete ve dergilerin yazarları, ilçenin muhteşem doğa güzelliklerine hayran kaldı.

Ulusal Gazete ve Dergilerin köşe yazarları, “Bilecik Info Turizm Turu” kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  (TOBB) Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı ve Bilecik Turizm Elçisi Şermin Kahraman’ın organizasyonu ve Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katkılarıyla Bilecik’e geldi.

Soho iletişim Sema ve Hicran Tekin, Posta Gazetesi’nden Murat Güldüren, Ekonomist Dergisi’nden Özlem Bay, Business World Global Dergisi’nden Umut Çelik, Milliyet Gazetesi’nden Yeşim Mutlu, KRT temsilcisi Anıl Kurtuldu, Yeni Birlik ve Analiz Gülay Yücel’den oluşan heyet, 2 gün boyunca Bilecik’in tarihi, kültürel ve tabiat güzelliklerinden oluşan gezi rotasını gezdi.

Ziyaret kapsamında ilk gün şehrin yöresel yemeklerini tadan gazete ve dergi temsilcileri, Şermin Kahraman’ın Bilecik’e kazandırdığı Lila Lavanta Bahçesi’ni ziyaret ederek fotoğraf çekinerek devamında şehrin görülmeye değer alanlarını gezdiler.

Programın ikinci gününde Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaret eden heyet, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, Osmanlı Devlerinin ilk eserleri Orhangazi Camii, Hamam ve İmarethane’yi, Saat Kulesi’ni ziyaret ederek şehrin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi aldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan’ın da katılımıyla Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin’i makamında ziyaret eden heyet, Küçük Elmalı Tabiat Parkı’nda Pazaryeri’nin lezzetlerini deneyimleyerek kamp, karavan ve gölet etrafını gözlemledi.

Son olarak Pazaryeri Kınık Çömlek Köyü’nde Yaşayan İnsan Hazinesi Çömlek Üstadı Salim Yaşar’ın çömlekçilik atölyesini ziyaret eden heyet, Türkiye’nin en büyük yekpare dört metre uzunluğundaki “Çömlek anıtı”nda fotoğraf çektirerek Bilecik’ten ayrıldı.

Misafirlerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Şermin Kahraman ve Müdür Serkan Bircan ile misafirlere ziyaretleri için teşekkür etti.

Doğası ve kültürüyle her anını dolu dolu yaşadıkları bir program gerçekleştirdiklerini anlatan TOBB Kadın İcra Kurulu Başkanı Şermin Kahraman ise “Bilecik’in her yeri yeşil doğasıyla tabiatı, kültürü, tarihi medeniyeti birçok güzelliği bir arada yaşayabileceğimiz kadim bir şehir. Bu noktada da bu gün birçok gazeteci cemiyetinde yer alan milliyet gazetesi, posta gazetesi, platin dergisi, ekonomi dergisi, Krt sahipleri birçok köşe yazarımızı ve il temsilcilerimizi şehrimizde ağırladık. Yaklaşık 2 günlük programımız içerisinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte turizm info turu gerçekleştirdik. Hakikaten gazetecilerimizin ve köşe yazarlarımızın Bilecik’e karşı hayranlığı bizleri çok mutlu etti. Kendilerine buradan bizleri önemsedikleri için ve turizme sağlamış oldukları katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

   

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN