Anketimiz sonuçlandı Anketimiz sonuçlandı Bilecik'in En Büyük Sorunu Nedir?

» Bilecikli Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor

Bilecikli Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2020 ( 2 ay önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!
Vali Bilal Şentürk ”Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor” projesi kapsamında ‘rezene’ üretecek Bilecikli kadın çiftçileri kabul etti.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Eskişehir Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan ve 2020 yılı yatırım programına alınan ‘Bilecikli Kadınlar Rezene Üretiyor’ projesi kapsamında Bilecikli kadın çiftçiler Rezene bitkisi yetiştirecek.
Tarımsal yeniliklerin kadın çiftçilerle buluşturulmasının önemli olduğunu kaydeden Vali Şentürk, ”Amacımız, kentteki tarımsal üretime yenilik katmak ve kadın çiftçileri tarımsal yeniliklerle buluşturmak. Tıbbi aromatik bitkilerden ‘Rezene’nin üretimiyle bitki çeşitliliği bol olan Bilecik topraklarına yeni bir ürün daha eklenmiş olacak.” dedi.
Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş da, Eskişehir Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan projeyle merkeze bağlı Alpagut köyünde 26 kadın çiftçiye eğitim gerçekleştirildiğini anlattı.
Rezene bitkisi, merkeze bağlı Deresakarı, Çukurören ve Alpagut köylerinde kadın çiftçilerce alternatif bir ürün olarak üretilecek.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

1

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Tarık11

Sayın valim çok güzel show yapıyorsunuz politikaya biran önce girin AKP ye ama Bilecikte Politikanız geçmiyor ne yapsanız yapın Tek rataflı bakşınız var unutmayın ki halk herşeyin farkın da