bilecik özel çocuk akademisi

» BİLECİK’TE 7’DEN 70’E DEMOKRASİ NÖBETİ

BİLECİK’TE 7’DEN 70’E DEMOKRASİ NÖBETİ
Yazar: Haber228 |  Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2020 ( 2 ay önce ) #Koronavirüsünşakasıyok

Bilecik’te, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin dördüncü yılında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, vatandaşlar demokrasi nöbeti tuttu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki nöbete, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Belediye Başkan Yardımcısı Semih Tuzak, 2’nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Nail Öztürk, gazi ve şehit yakınları, kurumlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partiler ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Vali Şentürk demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmada, “Belki 15 Temmuz 2016’da büyük bir kalkışmayla ve milli gelirimiz her alanda milli değerimizin artık daha reva ereceğini düşünürken birilerinin yapacağı böyle bir şeye milletimiz buna fırsat vermedi. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bu millet sadece birkaç darbeci satılmışı değil onların arkasındaki asıl gücü de durdurmayı başardı ve çok şükür ki biz o darbeden daha da güçlenerek çıktık. Bugün özellikle mazlumların yardım ve destek beklediği başta sağlıkçılarımız olmaz üzere koronavirüs ile mücadele eden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve herkese tedbiri bırakmamamınızı istiyorum.” dedi.

Nöbet sırasında özellikle çocuklar ve kadınlar, ellerinde Türk bayraklarıyla uzun süre sahnede marşlar söyledi. Nöbette, şiir dinletilerinin yanı sıra 15 Temmuz’u anlatan çeşitli belgesellerin yer aldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

Vatandaşlar geç saatlere kadar meydanda nöbetini sürdürdü.

 

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

2

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ali veli

sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyulmuş harika bir ülkeyiz tebrikler

Tarık11

Hep yalan dolan milleti kandırın bakın kac kişi ile yürüyorlar eskiden gövde gösterisi olsun diye illerden para ile insan getiriyorlar dı ne oldu sonunuz geldi yalanlarınız gun ısıgına cıktı çıkacakta