bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Bilecik’te Azerbaycan’a Destek İçin Konvoy Oluşturuldu

Bilecik’te Azerbaycan’a Destek İçin Konvoy Oluşturuldu
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2020 ( 1 hafta önce ) Kızılay Her Perşembe Bilecik'te!

Bilecik’te, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği organizasyonuyla bir araya gelenler, Azerbaycan’a destek için “Gardaşlık zamanı” sloganıyla araç konvoyu oluşturdu.


Ermenistan güçlerinin Azerbaycan’a yönelik saldırılarına ve Azerbaycan topraklarını işgaline tepki gösteren İHH üyeleri ve kentte faaliyet gösteren diğer sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bilecik Edebali Stadyumu önünde toplandı.

Konvoy, Statyumdan başlayarak Cumhuruyet Mahallesi Cumhuriyet meydanına gitti. Burada grup adına açıklama yapan İHH Bilecik Şube Başkanı Ali Öktem, Azerbaycan’a yönelik saldırgan tutumunu ve Azerbaycan topraklarını işgalini yıllardır sürdüren Ermenistan’ın yeniden sivillere yönelik saldırılara başladığını anımsattı.

Ermenistan’ın, son saldırılarıyla bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayan Altundal, tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında olduklarını söyledi.

Ermenistan’ın işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarından derhal çekilmesinin sorunun çözümündeki tek çıkar yol olduğunu dile getiren Ali Öktem, “Can Azerbaycan’ın, Türkiye halkı olarak daima yanında olmaya devam edeceğiz. 30 yıldır Ermenistan işgalinde bulunan Dağlık Karabağ’ın Azerbaycan toprağı olduğunu dünya kamuoyuna saygıyla ilan ediyoruz. Saldırılar karşısında Azerbaycan devleti ve milletinin haklı davasında yanlarında olduğumuzu, Azerbaycan’ın uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının her platformda destekçisi ve savunucusu olacağımızı buradan bildirmek istiyoruz. Tüm dünya ülkelerini, vicdan sahibi tüm insanları ve ülkemizdeki herkesi işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede kardeş Azerbaycan’ın yanında yer almaya çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

2

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
gurbetci

allahdan duaciyim kalbimiz azarbaycanlan topraklani kurtarir basarilar dilerim turkiyede 18 adayi suleyman sah turbesinin oldugu turk toprani kurtarir

ADALET YOK...............

HEP SHOW YETER ARTIK AK TROLLER ÜÇ BEŞ KİŞİYLE SHOW YAPINSIZ HEP AYNI TİPLER YAZIK