bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Bilecik’te bisiklet yolları

Bilecik’te bisiklet yolları
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2020 ( 3 hafta önce ) Kan bağışı insanlık görevidir!

Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde hazırlanan çalışma ile şehrin işlek cadde ve sokaklarında paylaşımlı bisiklet yolu yüzey ve düşey işaretleme çalışması yapıldı.

İl Trafik Komisyonu kararı ile Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği tarafından Tevfikbey ve Cumhuriyet Caddeleri ilk etapta paylaşımlı bisiklet yolları olarak belirlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bisiklet Yolları yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilen çalışma ile araçlar ile birlikte bisikletlilerin de sağlıklı ve güvenli ulaşım yapmaları amaçlanıyor.

Şehirdeki ulaşım yoğunluğunu en aza indirmek, sağlıklı ve temiz bir çevrenin gelecek kuşaklara aktarılması gibi önemli hedefleri barındıran proje ile aynı zamanda motorlu araçların hızını ve sayısını düşürmek, karbon salınımını azaltmak, hareketliliği artırarak vatandaşlarımızın Bisikletli ulaşımı tercih etmelerini teşvik etmek amaçlanıyor.

Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen yüzey ve düşey işaretleme çalışmaları ile belirlenen cadde ve sokaklarda araç ve bisiklet kullanımı birlikte gerçekleştirilebilecek.

Motorlu araç sürücülerinin bisikletle ulaşım sağlayanlara yönelik farkındalığın oluşması için gerçekleştirilen çalışmaya bütün araç sürücülerinin destek vermesi bisiklet sürücüleri için güvenli ve sağlıklı ulaşım imkanı sağlayacak.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?

2

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
MEHMET

BIRAKIN BU ŞEHİR İÇİNDE BİSİKLET SEVDASINI YOLLAR ARAÇLAR VE YAYALAR İÇİN YETERLİ DEĞİL BİRDE BİSİKLET YOLU DİYE TUTTURMAYIN YALAN VE RÜYA DAN UYANIN ŞEHİR MÜSAİT DEĞİL DEYİL DEMEK DOĞRUSU YOKSA BU İŞLERDE BİRİLERİ ÇOK KAZANIR

Atakan78

Guzel begendim su olayı karayolları içinde yapılsa temiz bir yol cakıl tasından yoldan cıkıyoruz frenlesek kayıp dusecez bir carrde oralara lazım