bilecik özel çocuk akademisi
netex bilecik bayii

» Bilecik’te çocuklar okullarına kavuştu

Bilecik’te çocuklar okullarına kavuştu
Yazar: Uğur Baklacı |  Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2020 ( 2 hafta önce ) #Koronavirüsünşakasıyok
Yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uzaktan eğitim gören ilkokul öğrencileri, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile özel gereksinimli çocuklar, okullarında yeniden eğitime başladı.

Vali Bilal Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ile birlikte Malhun Hatun İlkokulunu ziyaret ederek, Okul Müdürü Hüseyin İşgören öğretmen ve öğrencilerle buluştu.
Vali Şentürk, öğrencilerin ”Malhun Hatun İlkokulu Marşı”nı okumasının ardından eğitimin başlaması nedeniyle birlikte  balon uçurdular.
Sınıfları ziyaret eden Vali Şentürk, öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyerek, ”Okulu bizde, öğrencilerimizde özlemişti. Pandemi nedeniyle bir süre sıralarinizda arkadaşlarınız yerine çantalarınızla arkadaşlık yapacaksınız. Tedbirli olacağız, kendimizi, çevremizi ve ailemizi de koruyacağız. Dersimize çalışacağız. Hareket edeceğiz ama birbirimizle temas etmeden. Okulda hayat varmış. Tabi bu yeni süreçte virüs nedeniyle tedbirli olmamız gerekiyor. Bir kişi tedbir almazsa o diğerlerine zarar verebiliyor. Bu virüsü okulumuzdan içeriye sokmayacak şekilde bütün arkadaşlarımızla bilinçli hareket edeceğiz. Ailelerimizin de yine bilinçli olmasını sağlayacağız. Tekrar daha uzun süre okulda kalabilmemiz için bu tedbirlerin etkili olması lazım, alınan kararlara tedbirlere beraber uymalıyız.” diye konuştu.
Çocuklara masal okumaları ve okulda öğrendiklerini ailelerine anlatmalarını isteyen   Vali Şentürk, ”Okulda öğrendiklerimizi annenize, babanıza veya kim varsa aile büyüklerinden birine anlatabilirseniz çok güzel olur. Eğitim öğretimde hepimiz başarılı olmalıyız. Hep beraber başarılı olalım yine hep beraber virüse karşı önlem alalım, hep beraber virüse karşı çevremizi koruyalım. 3 hususumuz var, temizliğe özen gösteriyoruz, belli bir aralıklarda mesafe koyuyoruz ve maskemizi de çıkartmıyoruz.” dedi.
Vali Şentürk, çocuklara ”okulda neye dikkat etmelisiniz”? sorusuna, çocukların maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalıyız cevabı karşısında, ”Çocuklarımız, bu işi biliyor” diyerek, memnuniyetini dile getirdi.

Bu Yazıya Kimler Ne Demiş?