BİLECİK’TE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR | Bilecik HaberBilecik Haber

30 Kasım 2022 - 11:19

BİLECİK’TE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BİLECİK’TE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2022 - 13:08

38 okunma

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı çalışanlar, 3 ekip halinde gece ve gündüz ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Şehirdeki tüm cadde ve sokaklarda gece uçkunla gündüz ise larva ile rutin ilaçlama çalışmalarını sürdüren ekipler, yaptıkları ilanlarla vatandaşları uçkun ve larva oluşumuna karşı bilgilendirici ilanlarda bulunuyor.

‘’GEREKSİZ SU BİRİKİNTİLERİ LARVALARIN ÇOĞALMASINA NEDEN OLUYOR’’

Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi verirken diğer yandan vatandaşları gereksiz su birikintilerine karşı uyardı.

Uçkun ve larvaların su birikintilerinde çoğaldığını ve hayat bulduğunu hatırlatan Avcı, ‘’Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak, belirlenen saat ve takvim doğrultusunda hem gece hem de gündüz ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. 3 ekip halinde geceleri uçkunla gündüz de larva ile mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımızı, sokak ve balkonlarındaki gereksiz su birikintilerine karşı uyarıyoruz. Açık kaplardaki sular larva oluşumunu artıyor. Vatandaşlarımız bu yönde hassas olurlarsa çalışmalarımızda bizlere büyük yardımda bulunmuş olurlar.’’ dedi.

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Vatandaş
4 ay önce

Bırakın ilaçlamaya bizim burada çöpler alınmıyor